Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pět rad pro správné umístění zahradního bazénu

18. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 3

Blíží se léto a mnozí z nás se tak již těší na chvíle, které budou trávit během volných chvil na zahradě u bazénu. Pakliže nemáte bazén ještě postavený a teprve o jeho stavbě na zahradě uvažujete, pak pro vás budou užitečné rady ohledně toho, kam zahradní bazén umístit.

Dostatek slunečního záření

Abyste si koupání ve vašem novém bazénu užili dosyta, je především nutné myslet na jeho vhodné umístění tak, aby bazén zasahovaly přes den sluneční paprsky. V létě sice občas panují vedra, nicméně koupání v bazénu je rozhodně příjemnější, pokud na vodní hladinu dopadá sluníčko. V době, kdy navíc není tak velké teplo, sluníčko ohřívá vodu a vy ji tak nemusíte zbytečně ohřívat.

Okolí bazénu

Ať už zvolíte nadzemní či zapuštěný zahradní bazén, je vhodné jeho okolí upravit a zpevnit tak, abyste k němu měli co nejsnadnější a nejpohodlnější přístup. Není moc šikovné, pokud se při vstupu do bazénu projdete přes nánosy hlíny. Je to nejen nepříjemné, ale také nepraktické, neboť dojde rychleji ke znečištění bazénové vody.

Z bezprostředního okolí bazénu doporučuji také odstranit větší rostliny a květiny, které by mohli znesnadňovat přístup do vody a navíc by rovněž mohly znečišťovat vodu.

Dostatek místa pro lehátka a stůl

Koupáním v bazénu relax na zahradě nekončí. V momentě, kdy se zrovna necachtáte, určitě rádi zalehnete na lehátko, nebo si posedíte na židličce u stolu. Bazen umístěte tak, aby v jeho okolí byl dostatečný prostor pro lehátka či stůl.

Umístění filtračního zařízení

Filtrace bazénu je velmi důležitá. Samotná filtrace však nemusí hyzdit bezprostřední okolí bazénu na zahradě. Pakliže je to možné, je nejlepším řešením filtrační jednotku schovat do domu. Neměla by však být vzdálená od bazénu příliš, zhruba jen nějakých deset až patnáct metrů.

Zajištění soukromí

Při umisťování bazénu myslete také na své soukromí. Zamezte čumilům ze sousedství či z ulice, aby se mohli kochat pohledy na vaši zábavu a závidět vám, jak si krásně užíváte. Zamezit se tomu dá třeba výstavbou živého plotu či jiné přirozené "stěny".

Foto: marimex.cz

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lucie

čtvrtek, 12. duben 2018
19:45

Dobrý den, jelikož už máme s rodinou výběr toho správného místa pro náš bazén, který jsme si nechali postavit odhttps://www.albixon.cz/ , za sebou, tak vám mohu dát jen jednu radu. Pokud budete chtít umístit bazén na zahradě k plotu, tak si rozhodně zajistěte neprůhlednou plachtu na plot ;)


Napsal: Lucie [Odpovědět]

Petra

čtvrtek, 12. duben 2018
22:27

Dobrý den, jelikož už máme s rodinou výběr toho správného místa pro náš bazén, který jsme si nechali postavit odhttps://www.albixon.cz/ , za sebou, tak vám mohu dát jen jednu radu. Pokud budete chtít umístit bazén na zahradě k plotu, tak si rozhodně zajistěte neprůhlednou plachtu na plot ;)


Napsal: Petra [Odpovědět]

Veronika

čtvrtek, 13. červen 2019
07:09

My máme na zahradě takovou soukromou pláž. Máme tam bazén a dokonce i plážový stan https://armik.cz/army-shop-kategorie-spaci-pytle-a-stany-stany-plazove/ . Už nám tam chybí jen písek a skoro bychom nemuseli jet k moři.


Napsal: Veronika [Odpovědět]


Čtěte také...

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?


Drtiče zahradního odpadu

Drtiče zahradního odpadu

Mezi velice populární stroje na zahradu patří kromě sekaček, pil a dalších také drtiče zahradního odpadu. Ty dokáží likvidovat a zpracovávat nejen větve, které spadnou ze stromu, ale také například zbytky ovoce, posekanou trávu, případně i další odpad, který se na zahradě vyskytne.

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!


Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Při výběru zahradních bazénů je potřeba brát v potaz nejen jejich tvar, tedy to, zda se bude jednat o klasické čtvercové nebo třeba moderní oválné bazény, ale také jejich umístění a způsob montáže. V zásadě máte dvě možnosti – zvolit buď nadzemní neb