Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Péče o plastová okna a jejich správná obsluha

2. září 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Moderní plastová okna jsou velmi jednoduchá na údržbu. I přesto je však potřeba o ně pečovat tak, aby jejich životnost byla co nejdelší a nedocházelo k jejich postupnému poničení. Vzhledem k tomu, že plastová okna v domě budeme kvůli větrání otevírat často, je dobré si říci něco málo o jejich správné obsluze.

Obsluha plastových oken

Klasická plastová okna v bytech se dají otevírat dvěma způsoby. Kromě plného otevření okna je možné využít také otevírání do větrací polohy. V případě, že okno otevíráme dokořán, je nutné zajistit, aby z něj nikdo nemohl vypadnout. V tomto ohledu je potřeba dát pozor hlavně na bezpečí dětí. Mějme také na mysli, že plně otevřené okno nemá žádné zábrany a v případě průvanu se může samovolně přivřít. Snadno tak hrozí přiskřípnutí a následné poranění. Plně otevřená okna bychom nikdy neměli nechávat zcela bez dozoru. V případě, že odcházíme z bytu, je okna zavřít, případně jej otevřít jen do větrací polohy.

Plastová okna jsou poměrně odolná, profily jsou chráněny proti slunečnímu záření speciálními UV filtry. I tak by neměly být vystaveny příliš velkým teplotám ( nad 70 stupňů Celsia). Určitě také není vhodné mít v blízkosti plastového okna sporák či jiný spotřebiče, z něhož vychází velké teplo.

Doporučujeme:

Plastová okna Kladno

Základní údržba oken s plastovými profily

Péče o plastová okna je, jak již bylo naznačeno, velmi jednoduchá. Plastové profily bychom vždy měli nechat bez jakékoliv úpravy. Rozhodně zapomeňme na jejich přetírání, lakování či dokonce broušení. Tyto úkony by mohly narušit strukturu plastu. Při údržbě plastových oken si hlavně všímejme, zda jsou dostatečně čisté odvodní kanálky a těsnění. Mezi okenními křídly a rámem by neměly být žádné předměty. V neposlední řadě pak zkontrolujme kování.

Realizace plastových oken a zimních zahrad

Plastová okna se v poslední době používají nejen přímo do bytu či domu, ale také pro zimní zahrady. Zde je však lepší používat převážně nastálo upevněná plastová okna, která se nedají otevírat.

Plastová okna a zimní zahrady realizuje společnost BOHEMIAPLAST GROUP s.r.o., která působí ve Středočeském kraji. Kromě samotné výroby provádí také montáž plastových oken, udržovací práce a servis.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kamila

pátek, 25. listopad 2022
18:20

Plastová okna jsme si popravdě zvolili hlavně kvůli ceně, ale neměnili bychom. Sice se objevilo pár problémů, ale vše šlo rychle vyřešit. Konkrétně jsme měli problémy s tím, že okna netěsnily a pokoj byl celý vlhký. Stačilo je jen pořádně seřídit a koupit těsnění na míru. Odzkoušený mám například tento e-shop:https://www.e-texim.cz/tesneni/.


Napsal: Kamila [Odpovědět]


Čtěte také...

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…


Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

V úterním článku jsme si pověděli o péči o okna po montáži. V dnešním článku se dozvíte, jak správně postupovat při mytí oken a jak kontrolovat, zda okna správně plní svoji funkci.


Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…

Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.