Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Odvlhčovače vzduchu pro udržení ideálních klimatických podmínek v domě

4. srpen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

V jednotlivých místnostech domácnosti je velmi důležité udržovat dobré klimatické podmínky. Zejména je nutné sledovat vlhkost vzduchu. V případě, že vlhkost je příliš vysoká nebo naopak nízká, může mít tento jev velmi negativní účinky na naše zdraví, špatná vlhkost neprospívá ani samotnému objektu.

Sledování vlhkosti v domě

Sledování vlhkosti je poměrně jednoduché, stačí si pořídit pokojový termostat, vlhkoměr nebo speciální čidla, která ji měří. Na základě zjištěných hodnot je pak potřeba případný problém co nejrychleji řešit. Velkou vlhkost či naopak příliš suchý vzduch však často rozeznáme i bez přístrojů.

Co může způsobit vlhký vzduch

Pokud je vzduch v místnosti příliš vlhký, mohou se v objektu tvořit plísně. Člověk je pak při dlouhodobém pobytu ve vlhkých prostorách náchylnější na různá dýchací onemocnění, trápí jej rýma, alergie i další potíže. Při pobytu ve vlhkém prostředí mohou také trpět klouby, v místnostech rychleji šíří roztoči.

Snížení vlhkosti vzduchu

V momentě, kdy zjistíme, že v některých místnostech v domě panuje příliš velká vlhkost, je vhodné si pořídit odvlhčovač. Moderní odvlhčovače dokáží velmi snadno regulovat klima v objektu. V obchodech, které se specializují na prodej těchto zařízení, se dají pořídit jednoduché odvlhčovače již od zhruba 1.500 Kč, záleží přitom na velikosti místnosti, kterou chceme odvlhčovat.

Ideální vlhkost v domácnosti

Pakliže nevíte, kdy je dobré odvlhčovače použít, respektive kdy je v objektu příliš velká či naopak malá vlhkost, pak vězte, že optimální vlhkost v domě je během letních měsíců kolem 40 až 55%. V zimě se pak tato škála rozšiřuje, za optimální se považuje vlhkost v rozpětí cca 45 - 60%.

Kde všude se dají odvlhčovače využít

Odvlhčovače vzduchu se nepoužívají jen v soukromých objektech ( rodinných domech či bytech). Jsou vhodné i do dalších objektů, kde je potřeba udržet vlhkost v určitých hodnotách. Typicky se jedná například o různé archivy, sklepy, depozitáře, knihovny, ale i například bazény, kde je jinak vysoká vlhkost naprostou samozřejmostí.

Kvalitní odvlhčovače vzduchu do bytu nebo rodinného domu se dají pořídit například v internetovém obchodě levneELEKTRO.cz.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: levneelektro.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Olča P.

čtvrtek, 31. leden 2019
19:08

Odvlhčovače vzduchu jsou parádní vynález. My ho máme už delší dobu na firmě a nemůžeme si ho vynachválit. Konkrétně jsme vybrali tenhle model -https://www.vzdusin.cz/odvlhcovace-vzduchu/Odvlhcovac-vzduchu-Olimpia-Splendid-SeccoProf-38 - jelikož je na odvlhčování skladů a dílen přímo dělaný :) Navíc má kovové tělo, takže je fakt odolný.


Napsal: Olča P. [Odpovědět]


Čtěte také...

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.

Čistička vzduchu odstraní z ovzduší všechny nežádoucí částice

Čistička vzduchu odstraní z ovzduší všechny nežádoucí částice

Při důkladném rozboru toho, co vše doma nadýcháme, bychom se případných výsledků možná velmi zalekli. Přestože se nám může zdát, že doma máme čistý a čerstvý vzduch oproti venkovnímu prostředí, zdaleka tomu tak nemusí být. Ve vzduchu v domě jsou rozptýleny mnohé částice, které nám mohou zhoršovat dý…


Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout…


Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohace…