Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nerezové zábradlí je vhodné do interiéru i exteriéru

14. duben 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Zábradlí u schodišť či na balkonech musí být v první řadě stabilní, aby se chvíli, kdy se o něj opíráte, nevyvrátilo. Kromě toho se ale jeho kvalita pozná i tak, že dokáže odolávat korozi. To je důležité hlavně v případě, že jej instalujete do venkovního prostředí. Právě odolnost vůči korozi patří mezi hlavní důvody, proč při volbě materiálů, z nichž bude zábradlí vyrobeno, použít nerez.

Bez nutnosti chemického ošetření

Nerezové zábradlí má nespornou výhodu v tom, že dobře odolává vlhkosti a časem nekoroduje. Díky tomu u něj není zapotřebí používat různé chemické nátěry, jako je tomu v případě, že zvolíte jiné typy materiálů.

Mohlo by se zdát, že je nerezové zábradlí vhodné spíše pro venkovní prostory. Velmi dobře však působí i v interiéru, kde jej lze instalovat jako zábranu kolem schodů, jež spojují jednotlivá patra domu.

Možnost kombinace s dalšími materiály

Výhodou nerezového zábradlí je i to, že tento materiál lze kombinovat s dalšími. Zajímavě tak působí v kombinaci se sklem, které tvoří jeho výplň, do interiéru pak jej pak lze použít třeba i s dřevěnými prvky.

Zábradlí na míru

Pokud se chystáte renovovat staré zábradlí, pak doporučuji jeho výrobu přímo na zakázku. Takzvané skládačky, kdy je zábradlí už před objednávkou hotové a pouze jej stačí instalovat, nemusí vždy vyhovovat z hlediska parametrů a také designu.

Právě design je jedním z hlavních důvodů, proč si nechat vyrobit nerezové zábradlí na míru, kdy jej firma realizuje na základě jasně zadaných parametrů. Bere v potaz kupříkladu způsob ukotvení, kdy záleží na vás, zda bude provedeno z boku či seshora.

Možnost výroby nerezového zábradlí na míru nabízí firma Ikar Hahn, s.r.o., která se na tuto činnost přímo specializuje. O její nabídce se dozvíte více informací na webových stránkách stylovebalkony.cz.

Nevýhody nerezového zábradlí

Lze u nerezového zábradlí spatřovat také nějaké nevýhody? Snad jen cena je vyšší nežli u jiných materiálů. To je ovšem kompenzováno jeho dlouhou životností. Je také třeba zmínit, že nerezové zábradlí budete muset občas vyleštit, aby postupem času neztrácelo svůj původní lesk. Jinak má ale tento materiál samá pozitiva, proto jej lze jedině doporučit.

Foto: stylovebalkony.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radka945

pondělí, 3. duben 2017
18:37

S manželkou jsme se při výběru firmy, která nám vybuduje naše schodiště i zábradlí, shodli na http://zamecnictvi-hajny.cz/, což se nám rozhodně vyplatilo. Výsledek je ještě lepší, než jsme si představovali. :)


Napsal: Radka945 [Odpovědět]


Čtěte také...

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost