Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nejlepší venkovní bazén? Rozhodně zapuštěný do země

27. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Venkovní bazén na zahradu může mít mnoho podob. Ve chvíli, kdy si hodláte pořídit bazén, který bude mít opravdu kvalitní parametry a bude sloužit i mimo hlavní sezonu, zapomeňte na obyčejný nadzemní plastový bazén. Dejte raději přednost zapuštěné variantě. Důvodů, proč tak učinit, lze nalézt hned několik.

Jak si představit zapuštěný bazén na zahradě

V první řadě je potřeba říci, co si vlastně pod pojmem zapuštěný bazén představit. Jedná se o typ, kdy je jeho konstrukce umístěna pod úrovní povrchu zahrady, hladina vody je s ním pak v rovině.

Lze jej vytvořit v jakémkoliv rozměru a tvaru

Zahradní zapuštěné bazény jsou tak vlastně zmenšenou verzí klasických veřejných bazénů na koupalištích. Rozměry jsou samozřejmě menší, nedá se předpokládat, že byste si na zahradě nechali vybudovat bazén, který bude mít na délku 25 či dokonce 50 metrů.

Ovšem ani to není nemožné. Například výrobce Albixon nabízí možnost realizace bazénů v mnoha rozměrech, v klasických i atypických tvarech.

Jsou odolnější, vydrží dlouhá léta v bezvadném stavu

Bazény Albixon jsou vůbec pěkným příkladem toho, jak pěkně mohou venkovní zapuštěné verze bazénů vypadat. Jsou totiž vyráběny z vysoce odolných materiálů, které mají dobře vyřešenou ochranu vůči mechanickému poškození, jsou navíc chráněny také proti UV záření, které může u bazénů způsobit jejich postupné vyblednutí a optické zestárnutí.

Albixon ke svým produktům navíc nabízí také špičkové zastřešení bazénů.

Nenaruší vzhled zahrady

Zastřešení je další výhodou u zapuštěných venkovních bazénů. Oproti nadzemním variantám se dá instalovat mnohem jednodušeji, navíc vypadá i elegantněji. Není tak příliš narušován celkový vzhled zahrady. Zapuštěný bazén i se zastřešením působí na pozemku velmi přirozeně.

Koupat se můžete po celý rok

Zapuštěné bazény jsou oproti jiným verzím výhodnější také z toho důvodu, že se dají používat celoročně. Dají se bez problémů vyhřívat, takže se v nich můžete koupat i na podzim nebo v zimě, kdy už venku rozhodně nepanují ideální podmínky pro koupání.

Zapuštěné bazény Albixon se dále dají opatřit prakticky všemi známými doplňky a příslušenstvími, jako jsou schůdky apod. Poskytují tak plnohodnotný zážitek při koupání. Lze je jen a jen doporučit.

Foto: albixon.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lukáš

středa, 27. prosinec 2017
16:36

Jedině mohu souhlasit s tímto článkem, my máme na zahradě rovněž zapuštěný bazén do země, stavěla nám ho firma Albixon:https://www.albixon.cz/ a donedávna jsme měli jen takový ten nafukovací, kupovaný někde ze supermarketu, který nám prostě a jednoduše nestačil :-) Teď si nemůžeme stěžovat, už si můžeme skutečně zaplavat a ne jen se "čvachtat", ale vykoupat se můžou i mladší členové rodiny.


Napsal: Lukáš [Odpovědět]

Olda

sobota, 8. červen 2019
21:23

Já bych bazén do země nechtěl, protože máme malé děti a bál bych se, aby do bazénu nespadly. Proto jsem koupil obyčejný nafukovací bazén https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/bazen-bestway-potapeci-3d-262x175x51-cm-j6xo , který dětem na vyblbnutí stačí.


Napsal: Olda [Odpovědět]


Čtěte také...

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

V posledních letech lidé stále častěji investují do vlastního koupání a pořizují si na zahrady rodinné bazény. Jak si ale ten správný bazén vybrat? Představa koupání v teplé vodě na vlastní zahradě je lákavá a každoročně si ji plní další tisíce českých rodin. Nabídka bazénů je velmi široká.…

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…


Jak vybrat tu nejlepší podlahu? Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Jak vybrat tu nejlepší podlahu?  Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Široký sortiment nabízených podlah často ztěžuje rozhodování o tom, která podlaha se do našeho interiéru hodí nejlépe. Existují tisíce možností: zvolíte si světlou či tmavou podlahu? Se spoji či bez nich? A jakou vybrat velikost prken? Malý podlahový vzorek obvykle nestačí k tomu, abyste si mohli ud…

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…


Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Mnozí majitelé domů a bytů si v poslední době stěžují, že za plyn platí stále více peněz. Je pravdou, že ceny energií rostou a platí to i o plynu, nicméně přesto se dá najít způsob, jak za platby složenek za plyn ušetřit. Tím způsobem je změna dodavatele plynu.