Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Montáž a údržba plastových oken

25. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Při zateplování rodinných a bytových domů je velmi podstatné nejen využití kvalitní tepelné izolace. Hodně tepla totiž může unikat také skrz okna. V případě, že by byla provedeno zateplení fasády a střechy, avšak nedošlo by k výměně oken, byla by izolace podstatně méně účinná.

Montáž plastových oken

Při zateplování domů se tudíž velmi často přistupuje také k výměně starých typů oken, která již nevyhovují, za zcela nová. Doporučována jsou v tomto ohledu zejména plastová okna, která mají velmi dobré izolační vlastnosti. Jejich montáž bychom měli přenechat na odborné firmě, nicméně je dobré si alespoň ve stručnosti naznačit, jak by se měla plastová okna měnit. V první řadě je potřeba samozřejmě demontovat stará, nevyhovující okna. Na začátku je třeba odmontovat parapet, teprve poté se přistoupíme na demontáž samotných okenních rámů. Následně již může začít montáž nových plastových oken. Nejprve je zapotřebí pevně ukotvit rám. Teprve po jeho zasazení lze namontovat křídla plastových oken.

Pravidelná údržba plastových oken

Plastová okna jsou mnohými odborníky doporučována nejen vzhledem ke svým dobrým tepelně izolačním vlastnostem. Vyznačují se totiž i tím, že se snadno udržují. Pravidelná preventivní údržba plastových oken spočívá pouze v očištění rámů, parapetů a kování. Na tuto údržbu postačí obyčejné čistící prostředky, které běžně využíváme v domácnosti. Je pouze třeba se vyvarovat agresivních přípravků, které by mohly narušit plastovou strukturu. Kromě běžné údržby je čas od času dobré zkontrolovat také těsnění oken. V případě, že plastová okna špatně těsní, je vhodné si pozvat odbornou firmu, která provede opravu či výměnu těsnění. Obvykle se jedná o stejnou firmu, která nám plastová okna dodala. Výměna rámů, těsnění, kování a dalších částí plastových oken může proběhnout i v rámci záručního servisu.

I přes dokonalé zateplení a výměnu starých oken za nová je doporučováno provést také důkladné vyregulování topné soustavy, které slouží ke správnému přerozdělení průtoku mezi jednotlivými vytápěcími tělesy, které se v domě nacházejí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Miloš

úterý, 13. srpen 2019
07:39

Mě čeká před zimou ještě výměna těsnění oken a dveří https://www.tesnenitexim.cz/TESNENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm . Už neplní svoji funkci, tak je čas na výměnu. Vůbec se mi do toho nechce, ale před zimou to potřebuju stihnout.


Napsal: Miloš [Odpovědět]


Čtěte také...

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí


Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

V dnešní uspěchané době se novým progresivním trendem stávají hotové garáže. Nejenže poskytují ochranu vašemu vozu, navíc mohou harmonicky zapadat do celkového architektonického obrazu a nabídnout vám celou řadu dalších výhod.

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.