Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní tapety do pokoje

20. listopad 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Aby stěny v pokojích naších domácnosti nevypadaly příliš nudně a nezely prázdnotou, je možné na ně vylepit moderní tapety, které celý prostor místnosti dokáží velmi zkrášlit a zútulnit.

Tapety a jejich používání v minulosti

Tapety byly mimořádně populární zejména v druhé polovině minulého století. Tehdy se však jednalo o klasické papírové tapety, které nebyly příliš kvalitní, velmi rychle se ničily a bylo zapotřebí je po poměrně krátkém čase sundat a nalepit nové. Tyto tapety byly také dosti nechvalně proslulé tím, že na výběr nebylo příliš velké množství barevných kombinací a vzorů. Každá rodina tak měla skoro stejně vypadající tapety. Tento materiál na stěny byl nesmírně populární zejména v sídlištních bytech, tedy v panelových domech.

Samolepící tapety na stěny

Klasické tapety lze samozřejmě pořídit i dnes. Jsou však vyráběny z mnohem kvalitnějších a odolnějších materiálů, v obchodech jsou rovněž k dostání v mnoha variantách. Kromě klasických tapet si však do bytu na stěny můžeme pořídit také moderní samolepící tapety. Ty jsou skvělou možností, jak oživit celkový vzhled interiéru. Jedná se o produkty, které se vyznačují velmi snadnou instalací. Jsou také mimořádně odolné vůči poškození ( poškrábání, potrhání apod.). Mají ochranný UV filtr, který právě zaručuje, že tapety velmi dlouho vydrží. Tyto módní tapety lze navíc kdykoliv v případě potřeby snadno sejmout ze zdi a nahradit je jinými. Můžeme je tak měnit třeba podle nálady, ročního období atd. Speciální formou jsou pak fototapety, které mohu vyobrazovat například krajinu, oblíbené scény z filmů, zvířata a mnoho dalšího.

Tapety rozhodně nejsou tím hlavním, co nám z domácnosti dělá útulné místečko, v němž se cítíme nejlépe. Abychom se doma měli opravdu dobře, je dobré si domácnosti vybavit i mnoha dalšími předměty a doplňky. Kdo třeba má rád kávu, ten si do kuchyně může pořídit moderní moka kávovar. Hodit se jistě budou i různé doplňky, které obdržíte od známých jako dárek. I vy sami přitom můžete svým přátelům a známým pořídit pěkné dárky, a to kupříkladu z internetového obchodu darčeky-eshop.sk.

Foto: tapety.sk

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Vytváříme moderní zahradu

Vytváříme moderní zahradu

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada. Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlová…


Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…


Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Poštovní schránka patří mezi drobné doplňky, je však poměrně důležitá. Její absence by totiž znamenala, že veškerá došlá pošta by nebyla chráněna před odcizením nebo poškozením do chvíle, než byste si ji vyzvedli. I schránka na poštu ale může být nejen praktická, ale také stylová.