Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní sedačky: Kdy se vyplatí pohovka a kdy celá sedací souprava?

15. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Sedačky jsou nedílnou součástí obývacích pokojů téměř každého bytu a rodinného domu. Díky nim máte možnost si ve volných chvílích dokonale odpočinout a dát ulevit svému unavenému tělu. Jak ale vybrat tu správnou sedačku. Je lepší zvolit klasickou pohovku nebo rovnou celou sedací soupravu?

Sedací soupravy, moderní nábytek do interiéru, se obvykle skládají z pohovky a menších sedaček, případně i oblíbených bobíků, které slouží k posezení, nebo si na ně lze natáhnout nohy během posezení v sedačce.

Do malého pokoje se hodí spíše jednoduchá pohovka

Sedací soupravy však zaberou poměrně dost místa. Pakliže máte malý byt, kde ani obývací pokoj není zrovna velkých rozměrů, pak je třeba uvážit, zda je investice do celé sedací soupravy vhodná a zda se spíše nevyplatí pořídit si jenom pohovku.

I do menších prostor lze vměstnat sedačky

Sedačky lze, podobně jako levné postele, pořídit v mnoha variantách, takže je lze v určitých případech umístit i v menších místnostech. V případě, že v bytě nepřekáží příliš mnoho nábytku, lze zvolit třeba variantu rohové sedačky, která bude umístěna u stěny a rohů pokoje.

Tím se ušetří středový prostor obývacího pokoje, kde tak zbude místo na konferenční stolek a bude zde i dostatek volného prostoru pro pohyb.

Sedačky do velkých místností

Pakliže naopak váš byt disponuje velkými místnostmi, pořiďte si třeba rozlehlé sedačky ve tvaru U. Ty zaberou opravdu hodně místa, ale v souvislosti s tím si zas dopřejete skutečný luxus a budete mít dostatek místa na odpočinek. Velké sedací soupravy pojmou klidně až 10 osob naráz, což je vítaným faktorem ve chvíli, kdy k vám přijde početnější návštěva.

V případě velkých pokojů je škoda šetřit na rozměrech sedačky. A pakliže chcete ušetřit, zvolte nějaké levné sedačky, nemusejí být zrovna v koženém provedení, pěkné sedačky lze zakoupit i v textilním provedení. Důležité je vaše pohodlí.

Foto: domnabytkuonline.sk

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte


Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Ne vždy se vyplatí kupovat levné vybavení do domácnosti. Často je to totiž na úkor kvality. Raději investovat více peněz a mít jistotu, že vám daný produkt vydrží a nebudete jej muset brzy opravovat, měnit a pořizovat nový. Přesně tuto zásadu uplatně

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?


Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že stačí, aby prasklo vodovodní potrubí, či přišla vichřice a napáchané škody se nám pak budou horko těžko sčítat. Přitom stačí sjednat pojištění domácnosti, které je v současné době finančně dostupné pro každého, …