Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní dětský pokoj: Trendy pro rok 2014

10. únor 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Chystáte se zařizovat dětský pokoj a rádi byste věděli, jaké jsou aktuální trendy. I místnost typu dětského pokoje podléhá každý rok jiným trendům a je rozhodně dobré a užitečné si jich všímat. Bytoví architekti a specialisté vám totiž dokážou poradit nejen s tím, jaký dětský nábytek je praktický a vhodný, ale také si všímají, jaké barvy dětem v jejich pokojíku prospívají a které je raději lepší vynechat.

Barvy stěn v dětském pokoji

Dětský pokoj by v každém případě měl působit co nejveseleji. Důležitou roli v tomto ohledu hraje výběr barev, které zvolíte při malování stěn.

Zcela nevhodné jsou pro dětské pokoje nevýrazné a tmavé barvy. Zapomeňte na to, že místnost vymalujete tmavě hnědou, šedou či dokonce černou barvou. Ta ostatně není vhodná prakticky pro žádnou místnost. Když už ji zvolíte, tak jen v kombinaci se světlými barvami, které musejí převažovat.

Pro dětský pokoj zvolte radostné světlé barvy. Trendy pro letošní rok ukazují, že je nejlepším řešením zvolit modrou, oranžovou či žlutou barvu. Aby stěny nepůsobily příliš stroze, je vhodné je doplnit o nějaké malůvky, samolepky na zeď či jiné drobnůstky, které je náležitě oživí.

Nábytek do dětského pokoje

Pokud si svým dětem do pokoje rozhodnete pořídit i zcela nový nábytek, pak i zde lze vysledovat nové trendy. Přednost dostává v poslední době nábytek z přírodních materiálů. Dřevo je zkrátka daleko lepší nežli nějaký plastový nábytek. Nejenže už na první pohled působí příjemněji, ale také mnohem déle vydrží.

Všímejte si ale toho, aby dětský nábytek neměl nějaké ostré hrany, zkrátka aby se o něj děti nemohly poranit. To je při výběru nábytku do dětského pokoje zdaleka nejdůležitější, o trendech se zde nemá cenu ani bavit. Bezpečí dětí je vždy na prvním místě.

Zapojte i své děti

V moderním dětském pokoji se děti musí cítit maximálně příjemně. Pokud jsou vaše ratolesti již trochu větší, klidně je do zařizování jejich pokoje zapojte, nechte je si vybrat vlastní nábytek, barvy na stěny, koberec a další vybavení, jakým je třeba dětská postel. Vždy si jen ohlídejte, aby vše působilo kompaktně a jednotlivé komponenty k sobě dobře ladily.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…


Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a stává se tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.