Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní a designové lustry do kuchyně

27. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V prostoru kuchyně by měl být nejen funkční nábytek ( například nábytek Bogfran), tedy hlavně kuchyňská linka, jídelní stůl a kuchyňské spotřebiče, ale také kvalitní osvětlení. V kuchyni totiž trávíme hodně času, a to i v pozdních večerních hodinách, kdy již dovnitř místnosti nesvítí sluníčko. Pokud bychom v kuchyni neměli nainstalováno kvalitní osvětlení, pak bychom jen těžko zvládli přípravu pokrmů, nehledě na to, že bychom si samozřejmě ničili v šeru svůj zrak.

Druhy osvětlení do kuchyně

Do kuchyně se dají instalovat různé druhy osvětlení. Kromě zářivek, které se hodí zejména ke kuchyňské lince, LED svítidel, jež fungují spíše jen jako podpůrné a doplňkové osvětlení, je ideální, pokud se v prostoru objeví také centrální světlo. Velmi vhodné jsou speciální lustry do kuchyně, které se dají dle potřeby oddalovat či přibližovat.

Podoba a funkce lustru do kuchyně

Moderní lustry do kuchyně mohou mít mnoho podob. Zvolit lze jak klasické lustry, které se běžně využívají i v ostatních částech bytu, tak i specifické a designové lustry, které jsou vyrobeny přímo na míru do kuchyně. Tyto lustry jsou velmi funkční, dokáží bohatě osvětlit celý prostor místnosti a zároveň je možné regulovat intenzitu osvětlení. Výšková regulace lustru je právě v kuchyni velmi praktická. V podvečer, kdy stačí jen tlumené a nepříliš intenzivní světlo, stačí jednoduše lustry vytáhnout pod strop, v noci, kdy už venku vládne úplná tma, lze naopak tyto lustry stáhnout až k jídelnímu stolu. V kuchyni si tak poté v klidu můžeme vychutnávat svá oblíbená jídla, lze si pod nimi bez problémů i číst či dělat jiné činnosti. V moderních domech se stále častěji vyjímají i různé rustikální lustry, které zároveň slouží jako stylový doplněk místnosti.

Kromě nábytku a lustrů je pěkné si do prostoru kuchyně pořídit také nějaký hezký obraz, který bude mít precizní rámování. Právě rámování obrazů dodává těmto uměleckým předmětům ještě lepší vzhled. Celkovému designu kuchyně to jistě prospěje.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a stává se tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.


Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.


Kuchyně 21. století: Samočistící trouba

Kuchyně 21. století: Samočistící trouba

Kuchyně 21. Století, to není jen moderní design, ale především inteligentní spotřebiče, které vám usnadní vaření a přípravu pokrmů. Dávno pryč jsou doby, kdy hospodyňky měly spoustu práce s úklidem pokaždé, když dovařily. Dnes už mají k dispozici myč

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…