Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Matrace: v čem se liší jednotlivé typy matrací

1. listopad 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Matrace do postele se vyrábějí z několika materiálů, které se ve svých vlastnostech v mnohém dosti významně liší. Při výběru matrace bychom si měli nechat poradit od odborníků. Nemusíme přitom ani chodit přímo do kamenných obchodů, i některé internetové obchody, které se zabývají prodejem matrací, dnes nabízejí online poradny, díky nimž si pořídíte matrace, které vám zajistí příjemný a poklidný spánek. Jedním z takovýchto eshopů je i obchod SpiSladce.cz.

Vlastnosti jednotlivých typů matrací

Latexové matrace

Nejzásadnějším rozdílem, který lze vysledovat mezi jednotlivými typy matrací, je samozřejmě materiál, který převažuje v jeho složení. Latexové matrace, které jsou posledním dobou velkým hitem, jsou vyráběny ze syntetického latexu, do nějž je navíc přimíchávána také směs přírodního kaučuku. Tyto materiály zaručují, že matrace do postele bude velmi elastická, avšak i při dlouhodobém užívání si bude udržovat tvarovou stálost. Kombinace latexu a kaučuku přispívá také k dobrému provzdušnění matrace. Obecně se dá říci, že latexové matrace jsou měkčími variantami, z tohoto důvodu jsou určeny hlavně pro lidi, kteří rádi spí na měkkém podkladu a naopak nevyznávají spaní na tvrdých matracích.

Pěnové matrace

Další možností je volba matrace z polyuretanové pěny. Někdy se jí říká také matrace z PUR pěny. Matrace z polyuretanové pěny patří ke středně tvrdým produktům a patří mezi levnější varianty matrací. Namísto PUR pěny lze zvolit matrace ze studené pěny, která jsou oproti prvně jmenovaným matracím vyráběny za studena, a to pomocí tlaku vody. Díky tomu jsou tyto matrace mimořádně lehké a také pružné. Oproti latexové matraci se ani v prvních dnech užívání nemusíte obávat, že by vydávali nějaký zápach, což je právě pro latexové matrace bohužel typické.

V neposlední řadě lze použít matrace z líné pěny, materiálu, který byl původně vyvinut pro NASA, respektive její kosmonauty. Jde o materiál, která velmi dobře reaguje na teplo a tlak, matrace se tak skvěle dokáže přizpůsobit lidskému tělu. Líná pěna může být kombinována se studenou pěnou.

Dalšími variantami mohou být klasické pružinové matrace, o nichž asi není třeba informovat šířeji, neboť se jedná o produkty, které jsou používány již po mnoho let.

Obchod s matracemi

Všechny výše uvedené typy matrací máte možnost zakoupit v internetovém obchodě SpiSladce.cz. Tento eshop nabízí několik konkurenčních výhod. Nabízí různé akční nabídky, na vybrané matrace platí například akce 1+1, kdy po nákupu jedné matrace obdržíte druhou zcela zdarma. Obchod vám také k vybrané matraci doporučí nejvhodnější lamelové rošty a polštáře, které vám ještě zpříjemní pobyt v posteli a zajistí kvalitní spánek. Obchod zároveň funguje i jako rádce, který vám pomůže v případě, že nevíte, jaký typ, velikost či tvar matrace zvolit.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…

Dřevostavba: Typy konstrukcí

Dřevostavba: Typy konstrukcí

Plánujete stavbu dřevěného domu? Jaká konstrukce se pro vás hodí? Je lepší sendvičová montovaná dřevostavba, dřevostavba z masivních panelů, nebo dřevostavba ve stylu srubu?


Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.

Solární kolektory: Typy kolektorů pro rodinné domy

Solární kolektory: Typy kolektorů pro rodinné domy

Solární kolektory se stále častěji objevují na střechách rodinných domů. Existuje několik typů kolektorů. Abychom dosáhli maximální účinnosti, je zapotřebí zvážit, který typ kolektorů bude pro náš rodinný dům nejvýhodnější.


Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.