Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Lukostav: Kompletní rekonstrukce bytů a domů

24. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Nemovitosti podléhají funkčnímu i morálnímu zastarání. Jednou tedy nadejde čas, kdy začneme uvažovat o rekonstrukci buď celého bytu, či domu, nebo jen jeho části. V tomto článku se zaměříme na moderní trendy, které se hojně uplatňují při rekonstrukci bytů a domů.

Rekonstrukcí k úsporám

Ceny energii mají stále vzestupný trend a nedá se očekávat, že by v budoucnu došlo k výraznějšímu zlevnění. Proto jsou pro nás stále důležitější úspory energie.

K podstatnému snížení tepelných ztrát nám ve většině případů postačí

  • výměna oken a dveří: první krok při zateplování domu je instalace oken vybavených izolačními skly. Pokud máme okna a dveře již namontované, tak můžeme přistoupit k zateplení fasády.
  • zateplení fasády domu: zateplení fasády výrazně ovlivňuje úniky tepla stěnou
  • inteligentní vytápění domu, či bytu: díky moderním způsobům vytápění není nutné vytápět vzduch a od něj pak následně obytný prostor. Instalace topných panelů, nebo vytápěných podlah Vám pomůže optimalizovat proudění tepla v domácnosti. Napojení vytápění na termoregulátor je dalším významným prvek šetřením s energií.

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukci bytu lze provést kompletně, nebo po částech. Samostatně se obvykle rekonstruje koupelna, bytové jádro, nebo kuchyň. Oblíbené jsou také sádrokartonové podhledy a stěny, pomocí kterých můžeme rozdělit příliš velké místnosti na místnosti menší, nebo vytvořit podhled pro zapuštění bodového osvětlení i snížení stropu.

Hlavně při rekonstrukci koupelen, bytových jader a kuchyně se neobejdeme bez revize a rekonstrukce vodovodního a odpadového potrubí, ale ani bez revize elektroinstalace.

Důležitým užitným i estetickým prvkem interiéru jsou podlahy. Mezi moderní podlahové krytiny patří plovoucí podlahy, které se vyrábějí z laminátu, dřeva i korku. Stálicí mezi podlahovými krytinami je dlažba.

Ke kompletní rekonstrukci bytu neodmyslitelně patří i nové vymalování pokojů. Moderní způsoby míchání barev umožňují získat konkrétní odstín, který si přejeme. Barvy mohou plnit i jiné než estetické funkce a to zejména ochranu stěny před plísní, otěrem, ale třeba i aktivně pomáhat rozkládat různorodé pachy.

Půdní vestavby

Nové obytné prostory můžeme snadno získat přestavbou půdy na půdní byt. Půdní vestavby jsou atypické a neobejdou se bez odborného posouzení statikem. Rizikové jsou hlavně podlahy, které v případě půdy nejsou stavěné na větší zátěž. Pro půdní vestavby se proto využívají suché podlahy, které nejsou tak těžké, jako tradiční betonové podlahy.

Na místě bývalé půdy může vyrůst prostorný a prosvětlený byt. Pomocí sádrokartonových podhledů a stěn lze vytvořit různé úložné prostory.

Kam se obrátit s poptávkou na stavební rekonstrukce v Praze ?

Hledáte spolehlivou firmu z Prahy, která provádí stavební rekonstrukce ? Kontaktujte Lukostav !

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…


Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…


Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Zdědit starou chalupu po rodičích nebo si ji koupit třeba na víkendové pobyty na venkově může být romantika i noční můra. Jen málokterý starý dům je totiž v takovém stavu, aby odpovídal současným potřebám. Starší generace byly zvyklé na každodenní práci na chalupě, ke které patřila i ustavičná s…

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.