Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

LED televize- jaké mají přednosti a na jakém principu fungují

8. prosinec 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při nákupu televizorů dává stále více lidí přednost moderním televizím, které dokáží přenášet obraz ve špičkové kvalitě. Velmi žádaným zboží jsou v tomto ohledu zejména LED televize, které mají spoustu předností, dá se jim však i leccos vytknout.

Přednosti LED televizorů

Mezi hlavní přednosti LED televizí patří jejich schopnost nabídnout divákovi jasný obraz s velmi sytými barvami a vysokým kontrastem. Již na první pohled pak ED televize upoutají svým tenkým panelem. Oproti starším typům televizorů jde o velmi značný posun. Další pozitivní věcí, kterou LED televize nabízejí, je jejich velmi nízká spotřeba elektrické energie. I při častém sledování televize je spotřeba energií u tohoto druhu televizorů řádově o desítky procent nižší nežli u jiných typů.

Pakliže bychom z hlediska objektivity měli uvést také nějaké negativum, je třeba zmínit, že LED televize patří mezi dražší typy. Dnes se však i díky internetovým obchodům dají i tyto moderní přístroje pořídit za velmi příznivé ceny. Díky celkovým vlastnostem se však nákup LED televize do domácnosti zcela jistě vyplatí, je potřeba říci i to, že LED televize mají dlouhou životnost.

Princip, na němž fungují LED televize

A jak LED televize fungují? Celá plocha obrazovky je zde tvořena obrazovými body zvanými pixely. Každý pixel pak funguje na bázi tekutých krystalů. Vlivem elektrické energie se tyto krystaly mění, čímž je umožněna regulace průchodu světla na obrazovku. Dobré vlastnosti LED televize jsou pak zdůrazněny i díky LED diodám, které zajišťují podsvícení plochy obrazovky.

Oblíbené značky LED televizí

LED televize vyrábějí prakticky všechny známé světové značky. Je na místě uvést, že mezi nejprodávanější patří zejména LED televize Samsung, velké oblibě se těší také LED televize LG. Zmíněné značky a mnohé další lze nyní zakoupit za výhodné ceny v internetovém obchodě Eleshop.cz. Jedná se o významný český internetový obchod, který se kromě televizí specializuje i na prodej další domácí elektroniky.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.


3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…


Podlahy: Jaké možnosti existují?

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Máte doma starou ledničku, která vám každý měsíc zvyšuje účet za elektřinu? Chcete si pořídit novou, moderní a úspornou ledničku? Na co se ptát, když přijdete do obchodu? Jaké parametry sledovat? Na co si dát pozor?