Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kvalitní okna a stínící prvky do rodinného domu

11. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V rodinném domě se nachází poměrně velký počet oken. Kdyby tomu tak nebylo, v jednotlivých místnostech by nebylo ani během dne dostatečné světlo, majitel by tak musel neustále svítit, což by samozřejmě přinášelo nemalé výdaje za spotřebu elektrické energie. Okna, která instalujeme do domu, by měla být pokud možno co nejkvalitnější. Z tohoto pohledu se dnes dají pořídit okna celkem bez problémů, jejich výrobou se zabývá poměrně velký počet tuzemských i zahraničních firem.

Využití plastových oken v rodinném domě

Do moderního rodinného domu se hodí praktická plastová okna. Ta jsou vhodná hned z několika důvodů. Především se jedná o poměrně levnou variantu oken. Oproti dřevěným oknům je jejich pořízení finančně méně nákladné, přitom mají srovnatelné či dokonce lepší vlastnosti. Je pravdou, že moderní plastová okna nejsou příliš vhodná například do historických objektů, kde je potřeba zachovat určitý styl. V klasických rodinných domech však není důvod, proč bychom plastová okna nemohli využít.

Z kvalitativního hlediska jsou plastová okna velmi praktická. V případě, že jsou provedena a nainstalována skutečně kvalitně, jejich majitel ocení to, že velmi dobře izolují. Skrz zavřená plastová okna se tak nedostane teplo z domu, snižují se tím náklady na vytápění. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsou právě plastová okna využívána nejen u novostaveb, ale také u rekonstruovaných domů a bytů. Řádně izolovaná okna z plastu se nerosí. Značnou výhodou je také jejich velmi snadná údržba a dlouhá životnost.

Žaluzie do oken

Na plastová okna do domu je vhodné umístit také venkovní či vnitřní žaluzie. Tyto prvky mají za úkol stínit v případě potřeby, tedy kupříkladu v situaci, kdy nám slunko přímo svítí do místnosti a paprsky nás oslňují. Při použití žaluzií může být sníženo pronikání slunečního záření na minimum.

Vnitřní žaluzie jsou poměrně náročné na údržbu. Doslova trpí, pakliže v místnosti pravidelně kouříme. Žaluzie pak rychle ztrácí svoji původní barvu, žloutnou vlivem nánosu nikotinu. V případě, že patříte mezi náruživé kuřáky, kteří si nikotin neodpustí ani doma, raději zvolte alternativu, kterou je elektronická cigareta. U ní budete mít jistotu, že interiér domácnosti ( včetně zmiňovaných žaluzií) nebude zapáchat po cigaretách a nikotin se nebude na jednotlivých prvcích v domácnosti usazovat.

Foto: cedera-okna.sk

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.


Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…


Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.