Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Koupě vlastního bytu v novostavbě

20. březen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Pakliže se člověk rozhodne, že by se chtěl přestěhovat do vlastního bytu, kdy dosud bydlel jen v pronájmu, je potřeba si položit několik zásadních otázek. V první řadě by si měl spočítat, zda se mu vlastní byt oproti dlouhodobému nájmu skutečně vyplatí. Za určitých okolností tomu totiž tak být nemusí.

Byt ve vlastnictví nebo pronájem?

V potaz by měl brát především fakt, zda se chce v dané lokalitě, o níž v souvislosti s koupí nového bytu uvažuje, natrvalo a definitivně usadit, nebo zda plánuje za pár let se opět stěhovat. Ohlížet by se měl i na konkrétní lokalitu, její atraktivitu, dostupnost služeb a další faktory. Je pravdou, že prodej bytů je v současnosti poměrně čilý, což je dáno mimo jiné tím, že jsou v posledních měsících velmi nízké úrokové sazby u hypoték, což umožňuje získat vlastní bydlení za výhodných podmínek.

Novostavba či byt ve starším domě?

Otázkou je také to, zda si raději koupit byt ve starším cihlovém domě či paneláku, nebo upřednostnit novostavby. V nich je sice potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou za byt, nicméně zase je zde obvykle mnohem vyšší komfort a kvalita bydlení, nehledě na to, že novostavby oproti starým domům budou sloužit k bydlení mnohem déle. U kvalitní novostavby lze navíc také počítat s tím, že zde bude využito moderních technologií a zařízení, které bydlení nejen zkvalitní, ale také zlevní provoz domácnosti. Na mysli přitom mám například tepelná čerpadla, rekuperaci, kvalitní zateplení a podobně.

Nejatraktivnější je prodej bytů v Praze

Na trhu patří dlouhodobě mezi nejžádanější byty Praha. Novostavby v Praze vznikají v několika oblastech, je zde přitom kladen velký důraz na atraktivitu prostředí, klid a zároveň dobrou dostupnost do centra města, neboť se počítá, že majitel nového bytu bude do centra Prahy dojíždět za prací. Mnohé novostavby Praha, v nichž se uskutečňuje prodej bytů, splňují nejpřísnější technická a ekologická kritéria. Byty se dají sehnat poměrně snadno, developeři jsou dosti aktivní, takže na trhu není problém s koupí zcela nového bytu - ať už luxusního či skromnějšího.

Foto: geosan-development.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?


Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.


Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?