Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kondenzační plynový kotel: Výhodné řešení pro ohřev vody a vytápění

6. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Plynové kotle jsou zařízení, která slouží k ohřevu užitkové vody a vytápění objektů. V rodinných domech, které mají zajištěn přívod zemního plynu, je jejich využívání poměrně časté. Jedná se o zařízení, která jsou velmi účinná, vodu dokáží ohřívat skutečně rychle, aniž by docházelo k zbytečně velké spotřebě energií. Za nejúčinnější jsou v tomto ohledu považovány zejména kondenzační plynové kotle.

Princip kondenzačního kotle

Existuje hned několik důvodů, proč při výběru plynového kotle do domácnosti zvolit právě kondenzační kotel. Kondenzační kotle fungují na poměrně jednoduchém principu. Oproti běžným teplovodním kotlům využívají i takzvané latentní teplo, tedy energii, která je obsažena v tepelných spalinách, jež vznikají při hoření plynu. Tyto spaliny jsou v kondenzačním kotli ochlazeny. Díky kondenzaci dojde k vytvoření vodní páry, v níž se uvolní teplo, které je následně pomocí výměníku využito k ohřevu vody.

Hlavní výhody kondenzačních plynových kotlů

Díky výše uvedenému principu je jasné, že kondenzační plynové kotle mají nižší spotřebu energií nežli klasické teplovodní kotle. Jsou také ohleduplnější k životnímu prostředí, neboť při jejich činnosti vzniká jen naprosté minimum škodlivých zplodin.

Pro pořízení kondenzačního kotle hovoří základní fakta. Spotřeba energií je zde výrazně nižší nežli u klasických plynových kotlů. Vaše domácnost tak díky nižší spotřebě ušetří peníze. Je sice pravdou, že je tento typ kotlů dražší, nicméně návratnost investice se pohybuje maximálně v řádu několika let. Vyšší pořizovací cena je rovněž kompenzována tím, že kondenzační plynové kotle mají delší životnost nežli klasické varianty teplovodních plynových kotlů. Výhodou je i fakt, že zde není nutné provádět vyvložkování komínu nerezovými vložkami.

Tip na kvalitní plynové kotle

Při volbě kondenzačního kotle je potřeba vzít v potaz velikost domu, způsob využití plynového kotle a mnohé další faktory, včetně tepelných ztrát objektu. V neposlední řadě je rovněž doporučeno zvolit skutečně kvalitní kondenzační plynové kotle od zkušených výrobců. Jako příklad kvalitních zařízení lze zmínit plynové kotle značky Junkers, které jsou velmi spolehlivé, účinné a mají i mimořádně dlouhou životnost.

Foto: topenivodaplyn.cz

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?


Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Nacházíte se právě v období rekonstrukce, respektive modernizace svého rodinného domu? Ve fázi navrhování a vymýšlení nejrůznějších částí domácnosti, do které samozřejmě patří i vytápění? Potom neváhejte a využijte služeb společnosti vstavby.cz, která se řadí mezi odborníky na plyn, topení a řadu da…

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Ohřev užitkové vody v domácnosti může být velmi nákladnou záležitostí. Zejména tehdy, používáte-li k tomu nevhodný kotel. Jde především o jeho výkon, ale také o umístění.


Jak výhodně prodat nemovitost? Základem je zjištění tržní ceny

Jak výhodně prodat nemovitost? Základem je zjištění tržní ceny

Chystáte prodat rodinný dům, byt nebo pozemek? Před tím, než si najdete kupce, je zapotřebí udělat jeden zásadní krok – zjistit si tržní cenu nemovitosti.

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Získat hypotéku není v dnešní době tak náročné, jak se možná domníváte. Je samozřejmé, že na hypoteční úvěry, které zavazují na dlouhá léta, nikdy nedosáhne úplně každý. Je zapotřebí mít dostatečnou bonitu, která je ovlivněna výší vašich pravidelných