Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Koberec v ložnici: Je lepší zvolit celoplošný koberec nebo běhoun?

17. září 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Přemýšlíte, jaký zvolit typ podlahy a povrchu v ložnici? Tradičně nejpoužívanější jsou parkety, v poslední době také plovoucí podlaha. Do ložnice lze však zvolit také pokládku koberce. Pokud si i vy hodláte pořídit do ložnice koberec, pak zvažte, zda jej umístit po celé ploše místnosti, nebo dát raději přednost kusovému koberci, takzvanému běhounu.

Pokud řešíte otázku, zda zvolit raději běhouny, nebo rovnou položit velký koberec po celém prostoru ložnice, pak je dobré mít na paměti několik věcí.

Koberec je v ložnici nutné často čistit

V první řadě je třeba si uvědomit, že v ložnici byste měli mít neustále čisto. Z hlediska čistoty je potřeba říci, že koberce do sebe nasávají velké množství prachu.

Pokud se tedy rozhodnete pro klasický koberec, očekávejte, že jej budete muset častěji a důkladněji vysávat. Malé běhouny, které umístíte jen k posteli, budou vyčištěny podstatně rychleji, stejně jako zbytek podlahy, který bude tvořit například oblíbená plovoucí podlaha.

Celoplošné koberce v ložnicích jsou přeci jen na ústupu. A to právě kvůli zvýšeným nárokům na čistotu prostředí. Logicky se tak do popředí dostávají běhouny, menší kusové koberce, které jsou spíše jen okrasným doplňkem místnosti.

Kombinace běhounů s plovoucí podlahou

Ideální je, pokud zvolíte běhouny v kombinaci s nekrytou plovoucí podlahovou krytinou, parketami atp. Oceníte to nejen z hlediska vzhledu, ale také snadnější údržby. Podlahu, která není zcela zakryta kobercem, budete snadněji opečovávat a udržovat v dokonalé čistotě.

Je pravdou, že vysoce kvalitní běhouny jsou poměrně drahou záležitostí. Z tohoto hlediska je možná přeci jen lepší zvolit klasický koberec, jehož cena je v porovnání s běhouny mnohem nižší.

Ať už zvolíte běhouny, nebo raději dáte přednost klasickému koberci, určitě vybírejte takové barvy, které budou ladit s dalším nábytkem v ložnici.

Pokud již tento problém máte vyřešen a chystáte se na nákup nové postele, pak pro vás máme na závěr jeden tip – postele z eshopu najlepsinabytok.sk. Jde o precizně řešené postele, které ozdobí každou ložnici a poskytnou vám dokonalý prostor pro plnohodnotný spánek.

Foto: hobbypredajna.sk

Komerční sdělení

-lod-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.

Trávníkový koberec

Trávníkový koberec

Plánujete na zahradě před domem vysázení nového trávníku? Pak se zamyslete, zda nebude lepší si založit trávník pomocí pokládky travního koberce. Tento způsob je u nás stále oblíbenější a důvodů, proč tomu tak je, se dá najít několik.


Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Mnoho rodinných domů využívá užitkovou a pitnou vodu ze studní. Jsou dva způsoby, jak si na vlastním pozemku udělat studnu- kopáním nebo vrtáním.

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?


Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Pořídit si okna a dveře, která zabraňují zbytečným tepelným ztrátám z obytných prostor, je dnes již zcela běžné. Majitelé rodinných domů s garáží přiléhající k obytné časti by však měli dávat pozor i při výběru garážových vrat. Speciálně vyvinutý umělohmotný profil ThermoFrame dokáže díky dvojitému …