Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kachlová kamna a keramické komínové vložky

22. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při stavbě krbových kamen se dnes využívají především materiály, které umožní dosáhnout maximální výhřevnosti kamen. Díky tomu pak majitel nemusí investovat příliš mnoho financí do vytápění domu, místnosti jsou vyhřívány levně a hlavně efektivně.

Keramické kachle mají velmi dobré vlastnosti

Trendem poslední doby je využívání moderních kachlových kamen. Kachlová kamna jsou známa již po staletí. Zatímco dříve byla k vidění spíše v honosnějších sídlech, dnes si pořizují i majitelé klasických rodinných domů. Keramické kachle, které jsou použity jako obkládací materiál, totiž mají velmi dobré vlastnosti. Nejenže jde o kvalitní a vysoce odolný materiál, který přispívá k dlouhé životnosti kamen, ale má i velmi dobré vlastnosti z hlediska výhřevnosti. Kachle dokáží výborně kumulovat teplo, které vzniká při hoření paliva. Toto teplo pak intenzivně sálá do místnosti. Při používání kachlových kamen s keramickými obklady není obvykle potřeba nijak dlouho topit, kamna vyhřívají ještě dlouho poté, co již nepřikládáme. Keramické kachle jsou navíc velmi pěkné, dokáží skvěle obohatit interiér místnosti.

Keramické komínové vložky

Keramika se však nevyužívá jen pro samotné obložení kamen. Slouží také pro obložení komínové vložky, která je „srdcem“ kamen. Komíny, které využívají právě keramických komínových vložek, jsou nejen mimořádně funkční, ale také naprosto bezpečné a spolehlivé.

Dodavatel materiálů pro stavbu komínů a kachlových kamen

Společnost Keramika Letovice je předním dodavatelem materiálů pro kachlová kamna a komíny. Keramické vložky, kachle či šamotové cihly vyrábí již více než dvacet let. Všechny dodávané materiály mají potřebné certifikace dle norem Evropské unie. Jsou tak vhodné pro starší i moderní typy krbových kamen. Více informací o produktech a službách společnosti Keramika Letovice naleznete na jejích webových stránkách keramika-letovice.cz.

Foto: keramika-letovice.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.

Používáme v kuchyni keramické nože

Používáme v kuchyni keramické nože

Vzhledem k oblibě televizních pořadů o věření, které dnes na obrazovkách běží prakticky každý den, si troufáme tvrdit, že Češi mají domácí vaření opravdu rádi. Pro to, abychom si ale naše oblíbené pokrmy mohli připravit snadno a rychle, je potřeba mít k dispozici také pořádné náčiní. Nehleďme nyní n…


Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…


Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…