Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jedině pohodlná a kvalitní matrace zajistí plnohodnotný a zdravý spánek

17. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Lidé si často při zařizování ložnice všímají více toho, jaký nábytek zde bude, jakou barvu bude mít stěna ložnice apod. Přitom však zapomínají na to, že ložnice by měla být zařízena především účelně tak, aby v ní mohli v klidu a nerušeně spát. Zdravý spánek je velmi důležitou součástí našeho života. Ložnice by tak měla být vybavena především kvalitní postelí, která bude mít dostatečné rozměry a bude pohodlná. Zapomenout nesmíme ani na vhodnou matraci.

Jak se pozná nekvalitní matrace

Právě špatně zvolené matrace do postele jsou často příčinou zdravotních potíží. Nejenže se člověk ráno probouzí ospalým, neboť nenabral zpět ztracenou energii, ale může se cítit také rozlámaný, bolí jej celé tělo. Právě tyto příznaky mohou být způsobeny tím, že je použita špatná matrace. Ač se to možná nezdá, kvalitu spánku velmi výrazně ovlivňují právě matrace.

Hlavní zásady při výběru matrace do postele

Pakliže chceme v noci spát klidně, je nutné investovat do skutečně dobré matrace. Při jejím výběru bychom se měli řídit určitými pravidly. V první řadě je nutné zvolit matraci se správnými rozměry - délkou i šířkou. Matrace by měla být vždy alespoň o deset centimetrů delší nežli je výška našeho těla, minimální šířka matrace by pak měla dosahovat aspoň 70 cm. Velmi podstatným kritériem při výběru by pak měla být kvalita materiálu. Ten by měl poskytovat dostatečné pohodlí, na těle nesmí vznikat proleženiny či otlačeniny. Ideální je, pokud matrace dokáže měnit tvar a kopírovat tak polohu těla, zároveň se však nesmí výrazně prohýbat či být naopak příliš tvrdá. U volby matrace je samozřejmě důležitá také její nosnost.

Matracín- obchod s matracemi

Internetový obchod Matracín- matracin.cz je eshopem, který nabízí matrace pro každodenní použití. Zakoupit se zde dají matrace, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, díky nimž má člověk během spánku dostatečnou oporu těla. Obchod má matrace skladem, rozvoz zajišťuje po celé České republice zcela zdarma, v případě potřeby je možné si zajistit také odvoz starých matrací a jejich ekologickou likvidaci.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: matracin.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

labuznik1

sobota, 23. únor 2019
00:12

Tak s tímto tvrzením mohu plně souhlasit, dříve jsem moc matrace neřešil a tak jsem si koupil první, kterou jsem viděl. Po čase mě však začaly bolet záda a nemohl jsem se pořádně vyspat. Na http://www.studiomatrace.cz/ jsem si nechal poradit a vybral si o něco kvalitnější, díky které teď celou noc spím jako nemluvně.


Napsal: labuznik1 [Odpovědět]


Čtěte také...

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.


Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…


Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.

TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

TZ: Víte, jak dlouho přežijete v případě katastrofy? S-kit zajistí přežití 14 dnů

Přírodní a živelné katastrofy, potravinové krize, kolapsy rozvodových sítí, energetické blackouty, občanské nepokoje a krizové situace, kdy selže ochranná role státu. Myslíte si, že tyto výjimečné okolnosti v Česku nemůžou nastat?