Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaký zahradní nábytek se nejlépe hodí pro celoroční využití?

12. březen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Blíží se jaro a spolu s ním chvíle, kdy už si budete moci sednout na zahradě před domem na lavičku a užívat si teplého a slunného počasí. Právě v těchto dnech je nejlepší čas na pořízení nového zahradního nábytku. V tomto článku se dozvíte informace o vhodných materiálech, z nichž má být zahradní nábytek vyroben.

Dřevo tuzemské i exotické

Dřevěný zahradní nábytek je jistě dobrou volbou. Ovšem pozor, neplatí to vždy.

V první řadě je třeba si uvědomit, že dřevo musí být pevné a odolné. Ne každá dřevina v tomto směru vyhovuje. Z typicky českých dřevin volte spíše buk či dub, které jsou poměrně tvrdé a mají i dobré vlastnosti z hlediska životnosti. Každopádně musí být dřevěný nábytek ošetřený lakem a impregnací, aby byl schopen odolat dešťovým kapkám, vlhkosti, plísním a škůdcům.

Pokud jde o exotické dřeviny, je dobrou volbou například teakový nábytek. Teakové dřevo pochází z Asie, západní Afriky nebo Ameriky. Je mnohem tvrdší nežli středoevropské dřeviny. Tím, že roste v náročným klimatických podmínkách, dokáže perfektně vzdorovat vlhkosti, plísním a škůdcům. Teak sice není nijak levnou záležitostí, zato vám nábytek z něj vydrží skutečně dlouho.

Umělé materiály

Kromě dřeva se zahradní nábytek vyrábí také z umělých materiálů. Pominu-li obyčejný plast, který není zrovna atraktivní a ani z hlediska trvanlivosti na tom není nijak valně, existují i umělé materiály, které jsou pro výrobu nábytku celkem vhodné.

Příkladem je třeba umělý ratan. Na první pohled je prakticky k nerozeznání od klasického přírodního ratanu. Oproti němu je ale daleko odolnější. Navíc nestojí tolik peněz. Jde vlastně o nábytek, jenž se vyrábí z umělých vláken polyetylenu. Velmi příjemně vás překvapí svým vzhledem. Dobře odolává i vlhkosti a UV záření.

Závěrem zmíním ještě kovový zahradní nábytek. Hliníko-kovové zahradní sestavy patří mezi populární zahradní sety. Materiál je lehký, pevný, odolný vůči počasí a neztrácí svůj původní vzhled. Důležité je, aby byl nábytek dobře ošetřen již z výroby proti korozi. Máme dobré zkušenosti s nábytkem značky V-garden, který splňuje veškeré výše uvedené parametry.

Kde provedete nákup nového i použitého nábytku na zahradu?

Pěkný zahradní nábytek zakoupíte v eshopu Tipnet.cz. Firma, která jej provozuje, nabízí v rámci nákupu dopravu zdarma. Zásilky luxusnějšího zboží provádí na paletách, které zajistí, že přepravy nedojde k jejich poškození. Eshop byl v roce 2014 zvolen nejlepším prodejním partnerem nábytkářské firmy V-Garden.

Pakliže vám postačí použitý nábytek, navštivte bazarový server Megainzerce.cz. Na něm najdete aktuální nabídku použitých a zánovních kusů. Mají obvykle jen drobné poškození, která však neohrožují jejich plnou funkčnost.

Foto: tipnet.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ivana

pondělí, 14. říjen 2019
14:04

Nám stačí zahradní nábytek, který nám bude sloužit od jara do podzimu. v zimě stejně na terase nesedíme, takže máme nábytek uklizený. Vybrali jsme si dřevěný nábytek z https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/ , který se na zahradu mezi květiny hodí nejvíc.


Napsal: Ivana [Odpovědět]


Čtěte také...

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Postavit dětem na zahradě vlastní hřiště má nesporné výhody. Děti si zde mohou hrát ve volných chvílích, jakmile to umožňuje počasí. Nemusí přitom chodit někam na veřejná prostranství, takže jsou ve větším bezpečí a vy na ně snadno dohlédnete i ve ch


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…