Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaký typ schodiště lze zvolit do interiéru rodinného domu?

12. říjen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Zajímá vás, jaký typ schodiště je možný použít do interiéru vašeho rodinného domu či mezonetového bytu? Společnost J.A.P., která patří k předním tuzemským výrobcům schodišť, vám nabízí několik atraktivních řešení.

Typy schodišť

Schodiště v domě má být nejen praktické, ale je potřeba jej vybírat také z hlediska atraktivity. Mělo by ladit s celkovou koncepcí interiéru. Proto je důležité zvolit vhodný typ.

Firma J.A.P. vám nabízí tato řešení:

Segmentová schodiště

Jedná se o typ schodiště, které lze využít prakticky ve všech interiérech, stejně tak se hodí také pro venkovní využití. Dají se vyrobit a smontovat v mnoha geometrických tvarech, a to i s několika lomy či ve spirálovitém provedení.

Díky své jednoduché konstrukci se lehce instalují. Z hlediska designu působí segmentové schodiště vzdušným dojmem, hodí se tak i do menších prostor. Výhodou je, že se dají umístit i ve zcela volném prostoru, aniž by bylo zapotřebí je kotvit do stěn.

Točitá schodiště

Další variantou, kterou vám nabízí společnost J.A.P., jsou točitá schodiště. Spirálovitý tvar je nenáročný na prostor. Proto jsou tyto schody mimořádně vhodné pro malé rodinné byty. Navíc se jedná o velmi působivé a kompaktní řešení.

Bočnicová schodiště

Bočnicové schodiště má jednu zásadní výhodu – není zde zapotřebí těžké nosné konstrukce. Nášlapy jsou instalovány mezi bočnice. Jako celek pak působí vzdušně.

Třmenová schodiště

Výborným řešením pro interiéry jsou také třmenová schodiště. Nemají žádné schodnice, jednotlivé stupínky jsou spojeny přímo se zdí.

Výběr schodů je třeba uzpůsobit především tomu, jak vypadá interiér, respektive kolik nabízí prostoru. V okamžiku, kdy mají být schody uprostřed místnosti, je nutné zvolit jiný typ nežli tehdy, budou-li přímo navazovat na zdi. Už jen z výše uvedeného výčtu jednotlivých druhů schodišť lze usoudit, jaký typ pro konkrétní případ bude nejvhodnější.

O společnosti J.A.P.

Společnost J.A.P. dnes patří k nejvýznamnějším výrobcům a dodavatelům schodišť pro interiéry a exteriéry rodinných domů i komerčních objektů. Byla založena již v roce 1991, výrobou schodišť se zabývá od samého počátku. Firma se snaží vyrábět produkty s vysoce atraktivním vzhledem, ovšem zároveň za příznivé ceny tak, aby byly dostupné co nejširšímu okruhu zákazníků. Pokud si nevíte rady s tím, jaké řešení zvolit, odborníci ze společnosti J.A.P. vám rádi poradí a pomohou vám vybrat ten nejvhodnější typ schodiště.

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.


Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.


Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.