Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaký typ plotu zvolit pro vaši zahradu?

20. květen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Ať již chcete zabránit nezvaným návštěvám sousedových zvířat nebo se ukrýt před zvědavými pohledy kolemjdoucích, je na čase pořídit si nový plot. Pokud potřebujete ohraničit svůj pozemek nebo vyměnit zničený plot, nabízí se vám nepřeberné množství typů a tvarů plotu, které lze pro váš projekt použít. Jak se v široké nabídce aplikací zorientovat, poradí odborníci z Hornbachu.

„Nejnovějším trendem v oblasti ohraničení pozemků jsou takzvané WPC ploty, tedy ploty z umělého dřeva, které jsou moderní, trvanlivé a nenáročné na údržbu,“ radí Helena Ševčíková, marketingová ředitelka Hornbachu. WPC (Wood Plastic Composite) je materiál, který obsahuje různý podíl dřeva (dřevěných vláken či dřevěné moučky) a polymerů, a tak je mimořádně trvanlivý a odolný vůči vlivům počasí. WPC ploty se vyznačují pravidelným povrchem a díky nepatrným změnám barevné struktury působí podstatně přirozenějším dojmem než čistě plastové ploty. Speciální složení umělé hmoty a dřeva zabraňuje vzniku trhlin a tříštění materiálu. Dalšími výhodami jsou jeho úplná recyklovatelnost a bezúdržbovost.

Bezúdržbové jsou také plastové ploty

Kromě WTC materiálu jsou bezúdržbové také plastové ploty. I na zahradě lze využít přednosti kvalitních plastových materiálů, které se již dlouho uplatňují například v oblasti instalace oken. Plastové plotové prvky s dokonalými ochrannými vlastnostmi se vyznačují mimořádnou trvanlivostí a stabilitou vůči vlivům počasí. Navíc díky dlouhé životnosti a věrné imitaci dřeva se plastové prvky v zahradě těší stále větší oblibě, protože jsou nenáročné na údržbu. Kromě již uvedených vlastností lze plastové ploty také dokonale barevně sladit s okny, dveřmi, vraty a jinými prvky v zahradě.

Dřevěné ploty zůstávají klasikou

Dřevěné ploty jsou přírodního původu, a proto mohou vykazovat drobné odchylky ve zbarvení a musí se pravidelně ošetřovat ochrannými nátěry. I přesto patří dřevo k nejoblíbenějším materiálům současnosti. Prvky dřevěných plotů Hornbach se vyrábějí ze strukturovaných a hladce hoblovaných profilů, jsou tepelně zpracované či tlakově impregnované bez obsahu chromu, a tím i ekologicky více chráněné proti napadení plísněmi a povětrnostním vlivům. Návratem k přírodě jsou také proutěné a bambusové ploty, které se také vyrábějí z přírodního materiálu, jakým je vrba a bambus, a jsou ideální k umístění na terasy či balkonybalkony nebo jako dekorativní prvek v zahradě.

Drátěné a kovové ploty

Drátěné a kovové ploty nebyly v minulosti považovány za příliš dekorativní. V současné době jsou však vyráběny moderní nadčasové kovové a drátěné ploty v nejrůznějších designech a provedeních tak, aby si mohl každý vybrat model podle svého vlastního vkusu. Navíc je za tyto ploty cena výhodnější v porovnání s jinými plotovými systémy a málo náročné na údržbu.

„Tvar, výška a šířka ohraničení pozemku podléhá místním předpisům, které lze zjistit u příslušného stavebního úřadu. Pokud si nejste jistí, jaký plot se hodí právě po váš projekt, zeptejte se nás v Hornbachu“, dodává Helena Ševčíková. V Hornbachu vám ochotně a odborně poradí a navrhnou řešení, jak oplotit zahradu. Navíc Hornbach pro své zákazníky připravil od 3.5 do 2. 6. 2012 vždy v pátek (17-19 hod.) a v sobotu (15-17 hod.) předváděcí akci, kde názorně ukáže, jaká je správná montáž plotu a jak důkladně plot upevnit. Pokud byste si náhodou nevybrali z široké nabídky produktů Hornbach, v prodejnách vám objednají plot dle vašeho přání. Více informací o tomto projektu naleznou zájemci na webových stránkách http://www.hornbach.cz

Soutěž o poukázky na nákup v hodnotě 24.000 Kč

Na facebookových stránkách Hornbachu aktuálně až do 15. června probíhá soutěž o poukázky na nákup v celkové hodnotě 24.000 Kč. Do soutěžní aplikace stačí nahrát fotku nebo složit báseň, která v duchu aktuální kampaně „Nikdo to necítí tak, jako ty“ vyjadřuje vztah soutěžícího ke svému projektu. Na tvůrce nejlepšího příspěvku čeká poukázka v hodnotě 10.000 Kč. Více informací o soutěži na http://fb.hornbach.cz/projekt2012/

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenka

sobota, 12. leden 2019
05:20

My máme kolem celé zahrady pletivo z http://www.amstor.cz/pletivo . Máme velkou zahradu, tak toto byla ideální volba. Kromě pletiva máme železná vrata a vrátka.


Napsal: Lenka [Odpovědět]


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.


Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Stříhání živých plotů

Stříhání živých plotů

Údržba živých plotů vyžaduje čas a péči. Jejím základem je tvarování a pravidelné stříhání, díky kterému plot nepřeroste a nezabírá příliš místa. Odměnou za vynaloženou práci vám bude zeleň, která nabídne přirozenou ochranu před zvědavými pohledy kolemjdoucích a vhodně doplní kultivovaný vzhled zahr…


Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

V nedávné době jsem řešil problém s oplocením pozemku u našeho domu. Staré pletivo totiž chátralo, navíc se v něm objevily trhliny. Možná od obyčejných vandalů, možná dokonce od zlodějů. Rozhodl jsem se proto, že pletivo nahradím bytelnějším plotem.

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!