Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaké materiály jsou vhodné pro venkovní lavičky?

30. listopad 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Jako renovace zahradního prostoru před domem je vhodné uvažovat nad tím, že si zde necháte namontovat venkovní lavičky. Díky nim si budete moci za pěkného počasí posedět venku, aniž byste se museli válet jen tak po trávě či sedět na nepohodlných plastových židličkách. V případě venkovní lavičky na zahradu je ale potřeba zvolit vhodný materiál.

U venkovní lavičky je důležitá odolnost

Proč si dát záležet na volbě materiálu? Venkovní lavičky se obvykle montují napevno, takže jsou na zahradě po celý rok. Musejí tak odolat větru, dešti a sněhu. Obyčejný plast by se vlivem klimatických jevů a vlhkosti rychle opotřeboval, navíc by rozhodně nesplnil vaše očekávání z hlediska estetiky.

Kovové, ocelové a betonové lavičky jsou nejlepším řešením

Z těchto důvodů je lepší zvolit jiné materiály nežli plast. Doporučuji tak spíše lavičky, jejichž konstrukce je vyrobeny z kovu, oceli nebo betonu. Kovové a ocelové zahradní lavičky jsou nejen vysoce odolné, ale zároveň vypadají velmi působivě. Přestože nejde o přírodní materiál, nijak nenaruší vzhled exteriéru vaší domácnosti.

Překvapivě působivé mohou být i betonové lavičky. Ty jsou sice vhodnější spíše v případě, že jde o parkové lavičky do veřejných prostor, ale i na soukromém pozemku si jistě dokážete představit jejich využití.

Luxusní variantu představují litinové lavičky

Ti z vás, kteří vyhledávají krom kvality také luxus, pak mohou zvolit litinové lavičky v kombinaci s masivním dřevem. Jedná se sice o dražší, nicméně o to atraktivnější řešení. Litina je vysoce odolným a pevným materiálem, takže vám lavička na zahradě vydrží klidně i celé desítky let.

Lavičky KOVO-ART

Výrobu laviček ze všech výše uvedených materiálů vám zrealizuje společnost KOVO-ART. Tato firma patří mezi přední české výrobce zahradních laviček i dalšího venkovního mobiliáře, který lze využít pro soukromé zahrady i veřejná prostranství. Vyrábí také venkovní odpadkové koše. Více informací o možnostech objednávky se dozvíte na webových stránkách kovo-art.cz.

Foto: kovo-art.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …


Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Bonsaje jsou miniaturizovanými stromky. Původ jejich pěstování je v Asii. K nám se tato zvláštní péče o rostliny dostala v hojnější míře relativně nedávno. Aby bonsaje vypadaly skutečně pěkně, je důležité si dát pozor na jejich správné tvarování.

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.


Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze patří dlouhodobě k nejatraktivnějším. Není proto divu, že zde vznikají neustále nové projekty, které nabízejí nové možnosti pro zájemce. Které jsou v posledních měsících ty nejžádanější? Jde o Britskou čtvrť a Rezidenci Letokruhy.

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn