Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak zařídit dětský pokoj

4. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Máte-li doma děti, je vhodné, pakliže je to prostory vaší domácnosti umožňují, jim zařídit vlastní pokoj. Děti v něm budou mít potřebné soukromí. Budou si v něm moci dělat úkoly do školy, hrát si s kamarády a nebudou vás tak během volných chvil a odpočinku rušit.

Při zařizování dětského pokoje je důležité brát ohled na věk dítěte. Pokojík bude vypadat jinak u zcela malého dítěte a jinak u teenagera, který má přeci jen již jiné potřeby a mnohé věci vnímá daleko citlivěji.

Nábytek do dětského pokoje

V případě, že zařizujete pokoj pro větší dítě, nebojte se jej zapojit do toho, jak by měl pokojík vypadat. Můžete společně s ním přemýšlet o tom, jaký do místnosti pořídíte dětský nábytek. V každém případě zde nesmí chybět nezbytnosti, jako jsou kvalitní postel, úložný prostor pro oblečení, spodní prádlo a další věci ( v podobě skříní, poliček apod.). V případě postele lze přitom volit z mnoha variant. V dnešní době jsou v obchodech k dostání velmi kvalitní dětské postele. V momentě, kdy v dětském pokoji máme dvě děti, lze jim pořídit třeba patrovou postel, která není tak náročná na prostor jako dvě klasické postele.

Školáci mají své povinnosti, tudíž nezapomeňme také na dostatečně prostorný pracovní stůl, případně PC stůl. Pakliže to prostor místnosti umožňuje, můžeme do dětského pokoje využít také obývací stěny, která poskytne místo pro odkládání knih a dalších potřeb.

Styl dětského pokoje

Kromě výběru nábytku dejme dětem možnost také zvolit si například styl, jakým bude dětský pokoj zařízen. Na mysli mám například barvy, kterými bude pokoj vymalován či různé bytové doplňky. Ani v dětském pokojíku se neztratí květiny či jiné ozdoby, které celou místnost příjemně zútulní.

Jakmile při zařizování dětského pokoje využijeme nápadů a myšlenek svých dětí, budeme mít jistotu, že se zde děcka budou cítit dobře a nebudou během volného času “lítat” po bytě a rušit nás během domácích prací.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: detske-pokoje.eu

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Kuchyňský návrhář ušetří čas, peníze i nervy

Zatímco v minulosti byl chloubou domácnosti obývací pokoj, v dnešní době jednoznačně vede kuchyň. Na trhu se objevuje celá řada komplexních i dílčích návrhů a mnozí z vás si jistě lámou hlavu nad tím, jak zařídit právě tu svou kuchyni. Od toho tu jsou kuchyňští návrháři, kteří vám poradí!


Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…


Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.