Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak se staví střecha: Realizace krovu

30. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Jak známo, teprve střecha dělá dům. Co by to bylo za rodinný dům, pokud by měl špatně udělanou střechu. Neustále by vám dovnitř zatékalo, z domu by unikalo velké množství tepla. Realizace střechy je proto velmi důležitou součástí stavby každého domu. Základem střechy je pak samozřejmě kvalitní nosná konstrukce, takzvaný krov.

Pokud se pustíte do stavby střechy svépomocí, nebo raději investujete do střechy na klíč, kterou provede externí firma, vždy si ohlídejte hlavně pevnost a stabilitu krovu. Ten bude nést celou váhu střešní krytiny. Pokud by nebyl postaven kvalitně, střechu byste za pár let museli renovovat.

Základní konstrukce střechy

Klasický krov se dělá zhruba následovně. Základ tvoří konstrukce z fošen. Na krov se následně přibijí latě v závislosti na tom, jaký typ střešní krytiny zvolíte. Pod latě je vhodné instalovat také difúzní fólii, která pomůže vylepšit tepelně izolační vlastnosti.

Z čeho se krovy skládají

Běžný krov se skládá z vazných trámů, které se instalují kolmo na pozednice a hřeben. Pozednice jsou přitom umístěny u obvodového zdiva.

Vaznice, které se dávají rovnoběžně s pozednicemi, jsou pak podepírány sloupy, a to vždy pod zhruba čtvrtou krokví. Samotné sloupky stojí na vazných trámech.

Teprve tehdy, jsou-li na krovu upevněny latě ( jejich upevnění je poslední fází realizace krovu), je možné přistoupit k položení střešní krytiny.

Ta se pokládá na latě. Při pokládce je, stejně jako při ostatních činnostech, důležité dbát na bezpečnost, neboť se jedná o práci ve výšce.

Na stavbu střechy si raději pozvěte odborníky

Stavba střechy je poměrně náročnou a pracnou záležitostí. Je tudíž nasnadě, že si většina z vás k její realizaci nejspíše pozve stavební firmu.

Střechy na klíč v mnoha variantách staví společnost Střechy Novák. O její nabídce se dozvíte na webových stránkách strechy-novak.cz.

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pepuš

pondělí, 25. leden 2021
21:51

Ahojte, já jsem vůbec nikdy nevěděl, jak se taková střecha staví a pak až po nějaké době nám to došlo, když se nás toto téma týkalo... No, a také byl takový menší problém komín... Nicméně i to se nám docela dost dobře podařilo vyřešit skrze tuto stránku zde - www.poctivy-komin.cz kde jsme si pořídili komínové sady... Takže kdyby náhodou někdo sháněl, tak se mrkněte také :-)


Napsal: Pepuš [Odpovědět]


Čtěte také...

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Výstavba nových nemovitostí a projektů není rovnoměrně rozložená po celé České republice. V některých krajích to jde rychleji, jinde to například může být horší s legislativními procesy pro povolení nové stavby. Kraje se na první příčce v celkovém po

Plechová střecha se i dnes používá na mnoha objektech

Plechová střecha se i dnes používá na mnoha objektech

Plechové střechy jsou k vidění na poměrně velkém množství budov, soukromí majitelé plechy využívají nejčastěji pro chaty a chalupy. Není snadné odpovědět na otázku, zda je plech na střechu tím pravým materiálem či nikoliv, jisté je však to, že se jedná o poměrně levný materiál, díky čemuž má i do da…


Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Stavíte dům? Pak se neobejdete bez základové desky , která je nezbytnou a klíčovou součástí každého domu. Proč se při budování základové desky spolehnout na profesionály než na Frantu z vedlejší vesnice?

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.


Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Zahrada před domem je místem, které slouží nejen jako dělící prvek od ulice, který vám zvyšuje pocit soukromí, ale samozřejmě má být i estetickým doplňkem vaší nemovitosti. Z toho důvodu je vhodné, pokud je realizace zahrady přenechána odborníkům.

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!