Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak rychle zjistíte, zda neplatíte za plyn v domácnosti příliš? Kalkulačka plynu je jednou z možností

6. září 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Pokaždé, když v poštovní schránce najdete dopis s fakturou za plyn, hrkne ve vás, kolik zase musíte platit. Ještě horší je to ve chvíli, kdy je relativně nedávno naletěli reklamní akci nějaké plynárenské nebo distribuční společnosti, která vás ujišťovala, že za plyn budete platit výrazně méně. Buďte si jisti, že v tom rozhodně nejste sami. Zdaleka ne každý, kdo se rozhodně změnit svého dodavatele, na tom ve skutečnosti vydělá.

Potíž obvykle spočívá v tom, že lidé nejsou dostatečně seznámeni s podmínkami, které jim změna dodavatele přináší. Navíc se ani neobtěžují před změnou provést porovnání cen plynu, které by jim jasně naznačilo, zda je daná společnost skutečně tou nejvhodnější.

Porovnání cen plynu na online kalkulačce

Základní rada proto zní. Před každou změnou dodavatele si nejprve zjistěte, jaké ceny nabízejí ostatní dodavatelé plynu. K tomu vám pomůže online kalkulačka plynu.

Ta dnes patří mezi nejsnadnější způsoby, kterými se dá zjistit, zda za plyn neplatíte příliš velké množství finančních prostředků.

Zároveň vám dokáže poradit, jaký dodavatel a jaká konkrétní nabídka je pro vás v daný okamžik tou nejvýhodnější.

Další způsoby zjištění cen za dodávky plynu do domácnosti

Kromě kalkulačky plynu lze samozřejmě zvolit i další možnosti. Pokud máte dostatek času, lze si postupně procházet jednotlivé tématické stránky, případně přímo weby společností, které se distribucí plynu do domácností zabývají.

Je to ale samozřejmě časově náročnější a také nemáte jistotu, že navštívíte skutečně všechny dodavatele, kteří ve vašem regionu působí. Málokdo z vás má takový přehled, že ví o všech dodavatelích a plynárenských společnostech.

Ještě problematičtější možností je obcházení jednotlivých dodavatelů a shánění informací osobně. To vám zabere čas a bude vás to stát i mnoho energie.

Ani telefonické zjišťování cen není příliš praktické, neboť každá minuta hovoru vás něco stojí. A je nutné počítat s tím, že než obvoláte všechny společnosti, hodně se vám to prodraží.

Jaký způsob je nejlepší?

Závěrem lze tedy konstatovat, že pro porovnání cen plynu je zřejmě nejlepší možností právě online kalkulačka plynu. Tu můžete využít doma, stačí jen mít připojení k internetu, což asi není problém, pokud si právě čtete tyto řádky.

Přejeme hodně štěstí při výběru nového dodavatele plynu. Snad zjistíte, že za plyn nemusíte platit tolik jako dnes.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…


Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Platby za energie tvoří významnou položku v každém rodinném rozpočtu. Již nějakou dobu ale mají domácnosti možnost vybrat si svobodně svého dodavatele plynu. Je to stejné jako s jakýmkoli jiným produktem na trhu. Také plyn nabízí více obchodníků za různé ceny. Změnou dodavatele plynu tak můžete ušet…


Jak ušetřit na platbách za plyn?

Jak ušetřit na platbách za plyn?

Bez zemního plynu se už dnes obejde málokterá domácnost. Na plynu většina z nás minimálně vaří, mnozí využívají plyn také na ohřev vody nebo dokonce i k vytápění domu či bytu. Čím vyšší máte spotřebu plynu, tím více se pravděpodobně zajímáte o úspory na platbách za plyn. Jak dosáhnout co nejvyšších …

Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Nelíbí se vám vaše faktura za plyn? Chcete platit méně? Spočtěte si, kolik za plyn platíte, změňte dodavatele a ušetřete. Je to opravdu snadné!