Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak rozvrhnout nábytek v kuchyni tak, aby vám při vaření nepřekážel?

22. březen 2016 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při výběru nábytku do kuchyně si je potřeba kromě materiálů, z nichž je vyrobený, všímat také jeho tvaru. Ideální je, pokud si domů necháte vyrobit nábytek na míru, který dokonale a na centimetry zapadne do místnosti. Jeho správné rozvržení hraje velmi důležitou roli pro to, abyste se po místnosti mohli pohodlně pohybovat a při vaření jste měli vše blízko sebe.

Pozor na rozmístění kuchyňských zón

Správná kuchyně na míru má nábytek rozvržený do několika zón. Když přijdete do kuchyně například s nákupem, je praktické mít hned nablízku zónu, ve které se nachází chladnička a další nábytek, který využíváte ke skladování zásob.

Poté by měla následovat zóna, která slouží k ukládání trvanlivých potravin, jako jsou těstoviny v dóze apod. K ní pak přiléhá prostor pro umývání, tedy se dřezem a odkladním místem pro odkapání mokrých talířů, hrnců a příborů.

Vedle mycí zóny se pak v prakticky uspořádané kuchyni nacházejí 2 nejdůležitější místa – přípravná zóna a sporák, tedy varná zóna. Právě zde finišuje samotná příprava jídel. Proto by tyto zóny měly být dostatečně prostorné.

Jednotlivé zóny lze samozřejmě i různě nakombinovat a přemístit. Záleží mimo jiné na tom, jaký je tvar vaší kuchyňské linky, tedy zda je klasická přímá, nebo má kupříkladu tvar písmene U.

Inspiraci a výrobu kuchyní na míru najdete u JN Interier

Při plánování toho, jak si doma zařídíte kuchyňský prostor a jak rozmístíte nábytek, doporučuji nahlédnout do sekce Kuchyně inspirace, kterou vám přináší výrobce kuchyňských linek JN Interiér.

Tato firma vyrábí nábytek na míru, který se skvěle hodí do moderních domácností. Firma za dobu své existence zrealizovala stovky zakázek. Drtivá většina klientů ocenila nejen kvalitní spolupráci, kdy firma před realizací vypracovala detailní grafický návrh, ale také příznivé ceny, za které jim nábytek na míru vytvořila. Odborníci z JN Interiér vám rádi poradí, jak přesně rozvrhnout nábytek v kuchyni tak, aby jednotlivé zóny plynule navazovaly a vy jste tak v kuchyni měli vše po ruce.

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…

Vaření v parním hrnci

Vaření v parním hrnci

Zdravá kuchyně je stále častějším tématem. Lidé, kteří chtějí žít zdravě, hledají různé způsoby, jak si ve své kuchyni připravit chutné pokrmy, které je zasytí a dodají jim potřebné látky a vitamíny. Velmi dobrým způsobem úpravy potravin je vaření v parních hrncích.


Indukční vaření: Princip a výhody

Indukční vaření: Princip a výhody

Pro vaření v domácí kuchyni se stále častěji využívají indukční desky. Indukční vaření přináší nejednu výhodu. Jaký je princip a hlavní přednosti indukčních desek?

Barový pult v kuchyni

Barový pult v kuchyni

Příjemným oživením kuchyňského prostoru může být barový pult. V případě, že máme dostatek místa, může sloužit jen jako typický bar, v případě, že máme menší kuchyni a rozhodneme se pro barový pult, pak může sloužit namísto jídelního stolu jako prostor pro strávníky.


Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.