Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak probíhá stavba střechy: Za jak dlouhou dobu je postavená?

6. květen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Střecha je jako horní část domu nejvíce zatěžovaným prvkem. Kvalita její konstrukce a správný výběr střešní krytiny rozhodují o tom, jak dlouhou bude mít životnost. Při stavbě střechy je nutné dodržet přesný postup.

Stavba krovu – základu každé střechy

Stavba střechy v klasickém šikmém provedení má v zásadě jednotný postup.

V první řadě se realizuje krov. Tvoří základní nosnou konstrukci celé střechy. Vyrábí se nejčastěji ze smrkového dřeva, které má dobré vlastnosti z hlediska odolnosti vůči napadení škůdci, dokáže bez problémů unést i těžší druhy střešních krytin. Kromě dřeva se můžete setkat také s krovy vyrobenými z oceli či železobetonu, u rodinných domů jde však spíše o výjimku.

Montáž střešního pláště

Poté, co je dokončen krov, následuje stavba střešního pláště, který se zpravidla skládá z podstřešních fólií a izolace.

Izolace střechy je nesmírně důležité. Pakliže by chyběla, případně by byla nekvalitní, projevilo by se to na zvýšeném úniku tepla z domu. Vytápění objektu je u špatně izolovaných objektů mnohem dražší.

Pokládka střešní krytiny

Součástí stavby střechy je ještě montáž latí a kontralatí. Na latě se následně montuje střešní krytina. Pokládka krytiny je už celkem snadnou a rychlou záležitostí, závisí samozřejmě na jejím druhu. Celou práci zakončí pokládka hřebene v nejhornější části střechy, tedy v její špičce.

Doba realizace šikmé střechy rodinného domu

Realizace střechy odbornou firmou trvá v případě běžného rodinného domu přibližně 1 – 2 týdny, mluvíme-li o čistém času, který řemeslníci stráví na střeše. Je ale samozřejmě nutné počítat také s přípravnou fází, kdy se stavba projektuje.

Ať už máte v plánu výstavbu nové střechy, případně vás čeká rekonstrukce střechy staršího data, která je již ve špatném stavu, raději se vždy obraťte na profesionály. Vyhnete se tak zbytečným potížím a starostem. Stavba střechy není zrovna jednoduchým dílem, je na ni třeba mít dostatek zkušeností.

Foto: pixabay.com

Komerční sdělení

-gia-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

Finišujete, abyste měli dům do zimy pod střechou? Důležitá je nejen rychlost, ale i kvalita. Střecha totiž musí v pořádku vydržet desítky let a přitom zvládnout nápor slunce, větru, mrazu i deště.

Stavba zahradní pergoly svépomocí

Stavba zahradní pergoly svépomocí

Letní počasí k posezení na zahradě přímo láká! Ideálním místem, kde si vypít kávu nebo přečíst knihu, je zahradní pergola. Nekupujte drahé pergoly v obchodech, postavte si svoji vlastní! Je to jednodušší, než si myslíte…


Co obnáší stavba pasivního domu na klíč?

Co obnáší stavba pasivního domu na klíč?

Přemýšlíte o vlastním rodinném domě? Líbí se vám myšlenka úspor energie? Chcete investovat do pasivního domu a listujete katalogem, kde je řada zajímavých typových domů? Pozor! Ani v případě pasivního domu na klíč se nevyhnete projektu!

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?


Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

V minulém díle o stavbě moderního nízkoenergetického domu bylo popsáno jak nejlépe vybrat pozemek a projekt domu. V tomto díle se podíváme na to, jaký materiál je pro stavbu domu vhodný a jak nejlépe přistupovat k tvorbě samotné rozpočtu stavby.

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Pokud se již člověk rozhodne stavit rodinný dům, většinou začne přemýšlet o tom, zda stavit „klasický“ dům, nízkoenergetický nebo dokonce pasivní. Tento článek bude o tom, jaký je v těchto pojmech rozdíl.