Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak postupovat při výběru sedací soupravy?

19. únor 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Chystáte se na nákup nové sedací soupravy a chcete investovat do skutečně kvalitního produktu, který vám bude dobře sloužit po mnoho let bez viditelnějšího poškození? Pak vám jistě přijdou vhod následující rady.

Konstrukce a výplň sedačky

V první řadě je důležité zvolit produkt, který má dobrou konstrukci a je dostatečně pevný. Stabilita konstrukce je důležitá. V opačném případě se už po několika měsících stane, že se sedací souprava začne deformovat. Ideální je, pokud máte možnost si sedačku před nákupem vyzkoušet. Pakliže vybíráte produkt z eshopu, alespoň si zjistěte, z jakých materiálů je konstrukce a výplň sedací soupravy vyrobena a informujte se o jejich vlastnostech. U prodejce si rovněž můžete zjistit, jakým způsobem jsou propojeny jednotlivé vrstvy. Právě špatné propojení totiž bývá častou příčinou rychlého deformování, což vede k tvorbě proleženin.

Možnosti při výběru potahových materiálů

Dále vybírejte sedačku také podle potahu, který tvoří její svrchní část. V současné době se používá celá řada materiálů. Klasický bavlněný potah už není příliš vhodný. Je totiž poměrně náchylný na poničení, navíc se obtížně udržuje v čistotě. Doporučuji zvolit spíše moderní potahy, například z mikrovlákna, případně kůže, ať už přírodní či umělé.

Tvar a velikost nábytku

V neposlední řadě zvolte sedačku podle rozměrů. Nejprve si ujasněte, kolik místa na ni v místnosti máte. A také, zda je lepší investovat do rohové sedací soupravy, nebo se vám do pokoje bude hodit spíše klasická podélná. V malých domácnostech je dobrým řešením také rozkládací sedačka, kterou lze v případě potřeby využívat jako lůžko.

Pokud je o rozkládací sedací soupravy, je důležité si všímat, jakým způsobem je řešen systém rozkládání. Rovněž je praktické se informovat, zda má sedačka úložný prostor, respektive jak je velký. V určitých případech pak může sloužit k uskladnění nepotřebných věcí a lůžkovin.

Foto: nabytek-elegance.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Podzim a jaro jsou dvě období vhodná pro přesazování pokojových rostlin. Ne vždy je nutné ale rostliny přesazovat. Rostliny může bez nutnosti přesazení udržovat svěží určitý přípravek.

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je


Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Roubování okurek: Jak postupovat

Roubování okurek: Jak postupovat

Při pěstování okurek se zahrádkáři potýkají s problémem, kdy rostliny a plody napadají škůdci. Výtěžnost pak není tak vysoká. Abychom zabránili výskytu škůdců a chorob na okurkách, je vhodné provést jejich roubování. Chemické přípravky, které lze rovněž použít, totiž obvykle nejsou tak účinné.


Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…