Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na rekonstrukci bytového jádra

6. únor 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Pakliže si pročítáte realitní magazín a nejste spokojeni s nabídkou nových bytů, zkuste zapřemýšlet spíše o tom, že byste namísto stěhování vylepšili své stávající bydlení. V případě panelových bytů se dá provést rekonstrukce poměrně snadno. Zásadní je v tomto směru rekonstrukce bytového jádra. Po celkové rekonstrukci bytu můžete přistoupit také k nákupu nového vybavení do bytu, díky němuž se z vaší domácnosti opět stane útulné místo a na stěhování budete moci zapomenout.

Grafický návrh a dokumentace rekonstrukce

Rekonstrukce bytu, respektive bytového jádra, slouží k modernizaci bydlení. Prvním, co vás nebo najatou firmu při rekonstrukci bytového jádra čeká, je příprava na tento proces. Je dobré si nechat vyhotovit 3D návrh nebo projektovou dokumentaci, na základě níž se bude rekonstrukce provádět. Vyhnete se tak nečekaným problémům.

Odstranění jádra a instalace nové konstrukce

Poté, co si necháte zpracovat grafický návrh, přistupte k odstranění původního jádra. Po zboření konstrukce je nutné si přesně dle návrhu vytyčit konstrukci nových stěn, které budou tvořit jádro. Zde je na místě říci, že budete-li měnit půdorys bytu nebo jeho dispozice, musíte si zajistit projektovou dokumentaci a stavební práce ohlásit na příslušném úřadě. Po vytyčení konstrukce můžete přistoupit k instalování desek a poté k jejich opláštění.

Povrchová úprava nových stěn

V tuto chvíli jsou nejhrubší práce dokončeny a rekonstrukce bytu pokračuje položením obkladů, tedy povrchovou úpravou nových stěn. Ještě před položením obkladů ale nezapomeňte na instalaci všech potřebných prvků v koupelně či na toaletě.

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Rekonstrukce domu je často velmi nákladnou záležitostí, může jít až do statisíců korun. Nemáte-li potřebnou částku naspořenou a přitom již opravu domu nelze dále odkládat, dá se problém vyřešit tím, že si požádáte o úvěr.


Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.