Jak na rekonstrukci bytového jádra
6. únor 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článekPakliže si pročítáte realitní magazín a nejste spokojeni s nabídkou nových bytů, zkuste zapřemýšlet spíše o tom, že byste namísto stěhování vylepšili své stávající bydlení. V případě panelových bytů se dá provést rekonstrukce poměrně snadno. Zásadní je v tomto směru rekonstrukce bytového jádra. Po celkové rekonstrukci bytu můžete přistoupit také k nákupu nového vybavení do bytu, díky němuž se z vaší domácnosti opět stane útulné místo a na stěhování budete moci zapomenout.
Grafický návrh a dokumentace rekonstrukce
Rekonstrukce bytu, respektive bytového jádra, slouží k modernizaci bydlení. Prvním, co vás nebo najatou firmu při rekonstrukci bytového jádra čeká, je příprava na tento proces. Je dobré si nechat vyhotovit 3D návrh nebo projektovou dokumentaci, na základě níž se bude rekonstrukce provádět. Vyhnete se tak nečekaným problémům.
Odstranění jádra a instalace nové konstrukce
Poté, co si necháte zpracovat grafický návrh, přistupte k odstranění původního jádra. Po zboření konstrukce je nutné si přesně dle návrhu vytyčit konstrukci nových stěn, které budou tvořit jádro. Zde je na místě říci, že budete-li měnit půdorys bytu nebo jeho dispozice, musíte si zajistit projektovou dokumentaci a stavební práce ohlásit na příslušném úřadě. Po vytyčení konstrukce můžete přistoupit k instalování desek a poté k jejich opláštění.
Povrchová úprava nových stěn
V tuto chvíli jsou nejhrubší práce dokončeny a rekonstrukce bytu pokračuje položením obkladů, tedy povrchovou úpravou nových stěn. Ještě před položením obkladů ale nezapomeňte na instalaci všech potřebných prvků v koupelně či na toaletě.
Komerční sdělení
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]
ReklamaVložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!