Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak mají vypadat bezpečné vchodové dveře

20. srpen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Mnozí majitelé rodinných domů si nedostatečně zabezpečují svůj majetek. Objekt se pak stává vyhledávaným cílem zlodějů, kteří využívají nedokonalého systému zabezpečení. Přitom si dnes lze pořídit mnoho druhů zabezpečovacích prvků, které mohou nemovitost lépe chránit. Při zabezpečování domu by však měli začít od základu, tedy od vchodových dveří.

Vchodové dveře jsou z hlediska bezpečnosti nejdůležitější. Pakliže investujeme do kvalitních dveří, pak již není potřeba mít v objektu spoustu dalších zařízení. Přes robustní a dobře zařízené vchodové dveře se totiž zloděj dostane jen velmi těžko. Jak ale mají vchodové dveře vypadat, abychom o nich mohli říci, že jsou bezpečné.

Dveře z masivu jsou nejlepší

První důležitou věcí je materiál, z něhož jsou vchodové dveře vyrobeny. Zapomeňte na nějakou dřevotřísku a podobné materiály, nejlepší je zvolit masiv. Těžké vchodové dveře z masivu jsou při dobrém uzamčení prakticky nepřekonatelné. Využít lze samozřejmě i kombinaci, kdy část vchodových dveří tvoří skleněná výplň. Ta by však každopádně měla být z odolného dvojskla, které lze jen obtížně rozbít. Skleněné výplně je vhodné doplnit o bezpečnostní závěsy.

Moderní kování

Pro vchodové dveře je velmi důležité také kvalitní kování. Dnes se vyrábí kování dveří, které znemožňuje poklesnutí dveří i v případě, kdy jsou uvolněny zajišťující šrouby. Tím se zvyšuje nosnost kování a potažmo i celková bezpečnost dveří.

Zámek na dveře

A nakonec k zámku. Vchodové dveře bychom si měli nechat osadit špičkovým zámkem, který bude jen snadno překonatelný. Velmi dobré jsou tříbodové či dokonce pětibodové zámky, které zamezují možnosti jejich snadného vylomení.

Další bezpečnostní prvky pro vchodové dveře

Pakliže vám nestačí ani výše uvedené body, můžete si vchodové dveře zaopatřit například i bezpečnostní mříží, alarmem a dalšími prvky. Váš dům se tak pro zloděje stane skrz vchodové dveře zcela nedostupným. Ale pozor, zloději se k vám domů mohou dostat i jinudy, například okny či sklepem. I tyto prostory je tak důležité řádně zabezpečit.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j


TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.


Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.