Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak dosáhnout maximální účinnosti krbu

20. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Krby a krbová kamna jsou zařízeními, která využívá poměrně velké množství domácností. Lidé si je nechají stavět nejen ve svých rodinných domech, ale také v rekreačních objektech, jakými jsou typicky chaty a chalupy. Krby jsou populární nejen pro to, že se v nich dá topit dřevem, což je v dnešní době jeden z nejlevnějších druhů topiv, ale také kvůli tomu, že mají dlouhou životnost a vysokou účinnost při vytápění domu. Aby však tyto parametry skutečně splňovaly, je potřeba je vybudovat kvalitně, zapomenout se přitom nesmí na několik zásadních věcí.

Výkon krbové vložky

Z hlediska kvality a životnosti je pro krby velmi důležitý výkon krbové vložky. Pakliže by vložka nedosahovala potřebného výkonu, docházelo by k situaci, kdy by krb byl příliš přetěžován, což by zákonitě vedlo ke snížení jeho životnosti.

Montáž krbu a jeho jednotlivých součástí

Na plnohodnotnou funkčnost krbu má významný vliv jeho důkladná a profesionálně zvládnutá montáž. V tomto ohledu je třeba zdůraznit, že pořizujete-li si do domácnosti krb, měli byste jeho instalaci nechat na odbornících, kteří s výstavbami krbů mají dostatečné zkušenosti a vědí, jakým způsobem se instaluje krbová vložka, teplovzdušné rozvody, dále pak také to, jakž má být výška krbu atd. Při stavbě a montáž krbů a krbových kamen tito pracovníci využívají odborné ochranné pomůcky. Pakliže byste si krby chtěli stavět sami, museli byste počítat krom jiného také právě s investicí do těchto ochranných pomůcek. Jejich nákup lze provést kupříkladu v internetovém obchodě elstrote.sk.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.


Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Toužíte po živém ohni? Líbí se vám krby, ale bydlíte v panelovém domě a svůj sen po praskajícím ohni jste už vzdali? Horkou novinkou jsou bio krby, které nepotřebují komín ani dřevo a přesto v nich hoří oheň.

Jak vybudovat krb?

Jak vybudovat krb?

Krby jsou v dnešní době velmi populárním způsobem, jak vytopit váš domov. Kromě toho, že jsou efektivní, také vytvářejí jedinečnou atmosféru ve vašem příbytku.


Pořizujeme si zahradní gril

Pořizujeme si zahradní gril

K příjemnému chvilkám stráveným u domu na zahradě nepochybně patří i posezení u zahradního krbu. Máme-li vhodně umístěný krb, u kterého si můžeme sednout například na terasu či pergolu, a k tomu si dopřejeme lahvičku lahodného vína, není prakticky nic, co by nám večer mohlo znechutit. Pakliže se ro…

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.