Jak by měl vypadat školákův dětský pokoj
16. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článekMáme-li doma dítě ve školním věku, je ideální, pokud má vlastní pokojík, v němž se po příchodu domů může v týdnů i o víkendu věnovat svým školním povinnostem. Dětský pokoj pro školáka by už jen z tohoto důvodu měl vypadat trochu odlišně od pokojíku malých dětí.
Pracovní stůl a židle
Při zařizování dětského pokojíku pro školáka je především potřeba myslet na místo pro jeho pracovní činnost. Z tohoto důvodu bychom v obchodě měli vybrat dostatečně prostorný pracovní stůl. Vzhledem k tomu, že dnes školáci zcela běžně využívají k plnění pracovních úkolů počítač, je vhodné zvolit takový stůl, na němž bude možné umístit PC nebo notebook a zároveň zde bude zbývat místo také na ostatní věci - sešity, knihy, psací potřeby apod. Pracovní stolek musí být dobře osvětlen, je proto vhodné k němu umístit lampičku, kterou bude moci školák využít v případě, že studuje ve večerních hodinách. Podle pracovního stolu a jeho výšky bychom pak měli zvolit také příslušnou židli či křeslo. To by mělo poskytovat maximální komfort při sezení, dítě se v sedě nesmí nepřirozeně hrbit či naopak zaklánět.
Nábytek do školákova pokoje
Nedílnou součástí vybavení školákova pokoje jsou samozřejmě i různé skříně a poličky, do nichž se ukládají osobní věci a oblečení. Ty je dobré vybírat podle velikosti dítěte a rovněž dle jeho potřeb. Nábytek do dětského pokojíku, který můžete vybrat například pomocí online katalogů a obchodů, viz třeba katalognabytku.sk, by měl být vždy maximálně bezpečný. Je důležité dbát na to, aby měl nábytek dostatečnou stabilitu. V případě, že v pokoji školáka budou větší kusy nábytku ( skříně apod.), je vhodné je upoutat ke stěnám tak, aby nehrozilo jejich převržení, což by mohlo mít za následek zranění dítěte. Nábytek by neměl mít ostré hrany a výčnělky - to platí zejména v případě, obývá-li pokoj mladší školák.
Výběr postele a prostor na hraní
Základním nábytkem do pokoje školáka je samozřejmě postel. Při výběru postele si dejme pozor především na to, aby měla dostatečné rozměry. Vždy musí být alespoň o několik desítek centimetrů delší, nežli je výška postavy dítěte. Kromě výše uvedených základních věcí, které nesmí chybět v žádném dětském pokojíku, lze prostor místnosti doplnit o různé drobnosti. Rozhodně školákovi ponechme prostor na hraní, kde si bude moci dosyta užít svoje oblíbené hračky.
Bezpečný dětský pokojík zajistí, že rodiče nemusejí své dítě mít neustále na očích a není potřeba ani zajišťovat slečny, které se specializují na opatrování dětí.
Foto: katalognabytku.sk
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]
ReklamaHodnocení
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!