Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

I dveřní klika může posloužit jako designový doplněk do vaší domácnosti

10. březen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Z hlediska bytového designu hrají roli i relativní detaily. Právě na nich se pozná, jaký máte vkus. Mezi drobný, avšak z hlediska estetiky poměrně výrazný prvek patří například dveřní kliky. I ty mohou přispět k celkovému zatraktivnění a zútulnění interiéru.

Dveřní kování hraje samozřejmě především roli z hlediska účelnosti a funkčnosti. Proč si ale při výběru nevšímat také toho, jak dveřní kliky vypadají, z jakých materiálů jsou vyrobeny a jak zapadají do celkového designu dveří a interiéru.

Materiál ovlivňuje design kování

V současné době se dveřní kliky vyrábějí především z nerezové oceli. Ta je nejen mimořádně praktická z hlediska odolnosti, ale pokud je kvalitně zpracována, působí také velmi pěkným dojmem. Pro interiéry však můžete zvolit také hliníkové dveřní kliky. Ty sice nejsou tak odolné, to však v případě, kdy oddělují pouze místnosti uvnitř domácnosti, zas až tak nevadí.

Rozetové kování – atraktivní prvek pro moderní domácnosti

Z estetického hlediska působí velmi zajímavě rozetové kování dveří. Jde o typ kování, kdy je klika od zámku oddělena. I klasické varianty kování však nemusejí vypadat fádně. Stačí zvolit nějaký netradiční vzhled kliky a rázem máte zajímavý prvek, který obohatí celkový design místnosti.

Umělecké dveřní kliky

Někteří výrobci nabízejí dokonce i dveřní kliky, které jsou zpracovány uměleckými kováři a jsou tak skutečně originálními kousky. Je sice logické, že vás vyjdou dráž, nicméně z hlediska designu se jistě vyplatí dát o nějakou tu stokorunu více, než mít doma obyčejné plastové kliky, které z estetického hlediska nijak neoslní.

Dveřní kliky

Dejte si při zařizování domácnosti záležet i na drobných detailech, jako jsou třeba právě dveřní kliky. Kromě toho je ale dobré si všímat také dalších doplňků. U dveří lze třeba instalovat samozavírače. Díky nim nebudete muset dveře ručně zavírat, zaklapnou se automaticky poté, co je uvolníte.

Foto: kovani-design.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…


Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Nabídka vodovodních baterií je ohromující. Výrobci i prodejci koupelnového vybavení se předhánějí v designu i technologických „vychytávkách“. Co ale dělat, když sháníte baterii, která nijak nenaruší celkový vzhled koupelny, je nenápadná, minimalistická, designově čistá a přitom maximálně funkční?

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví našel v zahradách univerzální uplatnění a přitom je zároveň ekologicky šetrný. Při zbavování se odřízlých či odpadlých větví totiž nemusíte podstoupit riziko nekontrolovatelného požáru, které hrozí při klasickém pálení dřeva.


TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…