Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Hliníková pergola se stahovací střechou: Flexibilní zastřešení zahradní terasy

28. květen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Terasa před domem se v letních měsících stává místem, které hojně využijete při odpočinku a posezení na čerstvém vzduchu. Když však začne pršet, musíte se přemístit do domu. Tedy v případě, že terasa nemá zastřešení. Efektivní způsob zastřešení terasy představují moderní hliníkové pergoly se stahovací střechou.

Hliníková pergola vydrží dlouhá léta

Hliníkové pergoly lze na terasy domů vřele doporučit, a to hned z několika důvodů. Hliníková konstrukce je především vysoce odolná. Díky své pevnosti pergola bez problémů odolá nárazům větru, dešťovým kapkám i dalším nešvarům počasí.

Kromě toho ale oceníte snadnou údržbu. V případě hliníkové pergoly stačí jednou za čas vytáhnout wapku a celý povrch s její pomocí přestříkat čistou vodou. Pokud tlakový přístroj nemáte k dispozici, vystačíte si i s obyčejnou hadicí s vodou.

Stahovací střecha umožňuje regulovat světlo a průnik slunečních paprsků

Hlavní účel pergoly je chránit před dešťovými kapkami a slunečními paprsky. Jenže někdy je stříška na terase spíše na škodu. Například v okamžiku, kdy chcete posedět na sluníčku.

Právě proto jsou vhodným řešením hliníkové stínící pergoly se stahovací střechou. Oceníte je také ve chvíli, kdy na terasu chcete pustit více světla, zejména ve večerních hodinách, kdy už sluníčko zapadá a začíná se šeřit.

Díky stahovací střeše si sami zvolíte, zda chcete mít terasu v daném okamžiku zastřešenou či nikoliv. Stahování je přitom velmi jednoduché a rychlé, zvládnete jej během několika vteřin.

Pořiďte si hliníkovou pergolu od firmy Atypy

Pergoly s hliníkovou konstrukcí jsou nejen stabilní a bezúdržbové, ale mají i velmi pěkný design, který obohatí celý venkovní prostor vašeho domu. Výhodou je, že si je můžete nechat pořídit přímo na míru. Tuto možnost vám nabízí společnost Atypy, jež má sídlo v Praze. Vyrábí několik variant staveb – hliníkové pergoly bez sloupů, se sloupy i jako samostojná řešení, která nevyžadují ukotvení u zdi domu. Více informací naleznete na webových stránkách www.atypy.cz/pergoly.

Foto: atypy.cz

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mirka

pondělí, 1. srpen 2022
12:13

U domu mám pergolu s posezením a chtěla jsem si tam ještě vytvořit grilovací místo. Tak jsem začala shánět gril a všechno co je potřeba, ale neměla jsem štěstí, a tak mi kamarád poradil stránky
https://www.growerstore.cz/, na kterých jsem si našla víceúčelový stůl na přípravu jídla a také grilovací nářadí v kufříku.


Napsal: Mirka [Odpovědět]


Čtěte také...

Zastřešení zahradních pergol

Zastřešení zahradních pergol

Zahradní pergoly jsou oblíbeným místem odpočinku na našich zahradách. Lze si je vytvořit svépomocí, tehdy stačí jen nakoupit potřebný materiál a mít dostatek informací o jejich výstavbě, existuje však již mnoho společností, které se výstavbou pergol zabývají. Tyto firmy buď zajišťují pouze dodávku m…

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Stavba zahradní pergoly svépomocí

Stavba zahradní pergoly svépomocí

Letní počasí k posezení na zahradě přímo láká! Ideálním místem, kde si vypít kávu nebo přečíst knihu, je zahradní pergola. Nekupujte drahé pergoly v obchodech, postavte si svoji vlastní! Je to jednodušší, než si myslíte…


Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Zahrada před domem je místem, které slouží nejen jako dělící prvek od ulice, který vám zvyšuje pocit soukromí, ale samozřejmě má být i estetickým doplňkem vaší nemovitosti. Z toho důvodu je vhodné, pokud je realizace zahrady přenechána odborníkům.

Zahradní jezírko: Jak na to?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Uvažujete nad tím, jak zpříjemnit vaši zahradu? Kromě různých vysazených okrasných rostlin, terasy, krbu či altánku se dnes stále více lidí kloní k variantě, kdy si na zahradě, která disponuje dostatečným prostorem, nechají vybudovat zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou ideálním místem k odpočink…