Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Hliníková okna - moderní a odolné řešení pro váš dům

24. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při rekonstrukci domu bychom neměli zapomenout ani na výměnu starých oken za nová. V současnosti lze pořídit okna z mnoha druhů materiálů. Mezi velmi oblíbené typy patří hliníková okna.

Využití hliníkových oken

Ta se hodí zejména do objektů, u nichž jsou hodně namáhány výplně oken. Velmi často jsou tak doporučovány například u domů či bytů, které se nacházejí v městské zástavbě. Kromě toho se hliníková okna běžně používají také například u celoprosklených fasád, kde se vyžaduje velká odolnost materiálu, dále se pak hliníková okna využívají třeba u zimních zahrad či vchodů.

Hlavní přednosti hliníkových oken

Hliníková okna mají velmi dobré vlastnosti z hlediska pevnosti a odolnosti. Jejich konstrukční pevnost zaručuje, že okna vydrží i na exponovaných místech. Přestože se jedná o materiál, který je velmi odolný, je zároveň dostatečně lehký, takže není nijak extrémně zatěžována celá stavba. Hliníková okna tak mohou mít mnohem větší rozměry nežli ostatní druhy oken ( dřevěná či plastová okna).

Okna z hliníku vydrží velkou námahu

Vzhledem k tomu, že hliník nepodléhá korozi a je odolný, mají kvalitní hliníková okna velmi dlouhou životnost. Jejich trvanlivost se zcela běžně pohybuje v řádech desítek let. Je tak prakticky jisté, že pakliže si do domu pořídíte hliníková okna, pak je nebude potřeba po dlouhou dobu vyměňovat za nová. I při značném namáhání se jen pomalu opotřebovávají. Hliníková okna jsou vhodná i vzhledem ke snadné údržbě.

Hliníková okna jsou mimořádně efektivním řešením. I díky svému širokému uplatnění patří v současné době mezi nejvyužívanější druhy oken. Kromě toho, že je lze použít na klasické okenní plochy, hodí se například i pro členění interiéru, kdy chceme stěny jednotlivých místností oddělit okenním prostorem.

V neposlední řadě je dobré uvést, že díky hliníkovým oknům bude z interiéru domu unikat menší množství tepla. Pakliže tedy například využíváte elektrické vytápění, pak se díky hliníkovým oknům výrazně sníží spotřeba energií. Elektřinu tak budete využívat zejména pro domácí osvětlení.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

V úterním článku jsme si pověděli o péči o okna po montáži. V dnešním článku se dozvíte, jak správně postupovat při mytí oken a jak kontrolovat, zda okna správně plní svoji funkci.


Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…