Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Garážová vrata: Srovnání a cena

16. listopad 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Přemýšlíte o tom, jaký zvolit vrata pro vaši garáž? Pak vás jistě zajímá, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů, případně i za jakou cenu se dají pořídit. V neposlední řadě vás pak jistě zaujme informace, kde se dají sehnat kvalitní produkty. Právě tyto otázky vám budou zodpovězeny v následujícím článku.

Prostorové nároky

V případě, že si hodláte nechat nainstalovat nová vrata ke garáži, je nutné se zajímat o to, jak jsou jednotlivé typy náročné na prostor.

V tomto ohledu jsou nejúspornějším řešením sekční a také rolovací vrata. V jejich případě totiž nedochází k vyklápění lamel před garáž, zasouvají se totiž přímo do garáže, případně k horní části vstupního otvoru. Jsou tak vhodným řešením hlavně v okamžiku, kdy vaše garáž bezprostředně sousedí s chodníkem či silnicí.

Těsnící vlastnosti

Další myšlenkou, kterou byste měli zvážit, je schopnost garážových vrat utěsnit prostor tak, aby zevnitř garáže neunikalo teplo. I v tomto ohledu doporučuji zvolit hlavně sekční a rolovací garážová vrata. Ta totiž perfektně doléhají až k zemi. Navíc v moderních provedeních mají i vylepšenou výplň lamel, skrz něž tak rovněž uniká jen minimum tepla.

Ovládání

Dalším kritériem je způsob ovládání. Zde nelze jednoznačně říci, který typ vrat je lepší či horší. Jak sekční, tak i rolovací a výklopná vrata se totiž dají ovládat automaticky.

Stačí k nim jen doplnit elektrický pohon. Pokud chcete mít ovládání nejjednodušší, pak doporučuji zvolit řešení, kdy je budete otevírat a zavírat pomocí dálkového ovládání, případně se uvedou do chodu přes fotobuňku.

Garážová vrata
Garážová vrata

Cena

Co se týče cenových relací, vyjdou nejlevněji výklopná vrata. Jejich cena se v nejjednodušších verzích pohybuje už kolem 10.000 Kč. Nejdražší jsou pro změnu sekční vrata, ta však vynikají největší spolehlivostí a také nejdelší životností.

Cenu samozřejmě ovlivňují parametry produktu, zvolené materiály a provedení, v neposlední řadě pak i systém ovládání. K ceně je nutné připočítat také instalaci. Tu totiž doporučuji nechat na odborné firmě.

Montáž vrat provádí firma Vrata Mareš, která se specializuje na špičková vrata od českého výrobce Kružík. Ten vyrábí všechny výše uvedené typy vrat, dále pak také samonosné a posuvné brány. Více informací najdete na webu vratamares.cz.

Foto: vratamares.cz

Komerční sdělení

-zel-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Vtot2L85axR

úterý, 3. leden 2017
13:14

Thanks for shrgnia. Always good to find a real expert.


Napsal: Vtot2L85axR [Odpovědět]


Čtěte také...

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.