Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Garážová vrata: Hlavní rozdíly mezi vraty pro domácí garáže a průmyslové haly

27. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Garážová vrata jsou v dnešní době vyráběna v mnoha variantách. Při jejich výběru krom jiného záleží na tom, do jakého typu garáže budou umístěna. Je nasnadě, že jiný typ vrat se použije pro klasickou garáž, která je součástí vašeho rodinného domu, jiný pak bude využit pro průmyslové garáže a sklady.

Velikost vrat

Klasická garážová vrata se od těch průmyslových liší v několika ohledech. Především je zde značný rozdíl ve velikosti. Běžná sekční garážová vrata ( případně pak výklopná či rolovací) pro domácí garáž jsou menší, počítá se zde s vjezdem pouze osobních aut v menším počtu. Průmyslová vrata jsou oproti tomu realizována pro větší objekty, do nichž často zajíždí i nákladní vozidla či například manipulační technika, která má větší rozměry nežli běžný osobní automobil.

Způsob ovládání

Podstatný rozdíl pak spočívá v systému ovládání. Vzhledem k tomu, že průmyslová vrata je potřeba během jediného dne otevírat a zavírat několikanásobně vícekrát, čili je zde mnohem větší provoz, je jejich ovládání uzpůsobeno těmto nárokům. Průmyslová vrata tak mají v drtivé většině ovládání přes čipy, tedy automatické. U domácích garáží, se dnes již sice také zcela běžně používá automatický systém, nicméně není tak pohotový jako v případě průmyslových vrat.

Nároky na tepelně izolační vlastnosti

Rozdíly mohou spočívat také v materiálech, z nichž jsou vrata vyrobeny. Průmyslová vrata mají obvykle dveře z lehčích materiálů, což opět souvisí s jejich vysokou vytížeností. U domácích garážových vrat je pak kladen velký důraz na to, aby měla dobré izolační vlastnosti. V případě průmyslových vrat toto platí zejména v případě, že se jedná o vrata, která jsou u vstupu do chladíren či podobných zařízení, kde jsou požadovány minimální tepelné ztráty.

Prodejce sekčních a průmyslových vrat

Sekční garážová vrata i průmyslová vrata vysoké kvality prodává v tuzemsku společnost Univers. Ta se specializuje na prodej garážových vrat značky DoorHan, jež se vyrábějí přímo v České republice. Sekční i průmyslová vrata u této firmy pořídíte v mnoha variantách, barevných provedeních. Není problémem si objednat také vrata s atypickými tvary a velikostmi, samozřejmostí je i jejich opatření důmyslným ovládacím systémem.

Foto: univers.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …