Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Elektrocentrály- záložní zdroje elektřiny

21. říjen 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Na chatě či chalupě, ale i v mnoha rodinných domech na vesnicích či v okrajových částech republiky lze i v dnešní době narazit na problémy s dodávkami elektřiny. Přitom elektřina a její používání je v současné době pro lidi naprostou nezbytností.

Pakliže nám v domě či jiném objektu chybí pevná rozvodná síť, je potřeba přistoupit k náhradnímu řešení. Tím se může stát pořízení elektrocentrály. Elektrocentrála slouží jako spolehlivý zdroj elektrické energie v případech, kdy právě chybí rozvodná síť, nebo tato síť často podléhá různým výpadkům a přerušením. Elektrocentrála dokáže po určitou dobu efektivně nahradit klasické zdroje.

Kde elektrocentrály naleznou uplatnění

Elektrocentrály se hodí nejen pro rodinné domy, chaty a chalupy, ale najdou uplatnění i na stavbách, pracích v terénu či například na různých kulturních akcích. Vyrábějí se v modelech o různých výkonech. Mezi poměrně oblíbené a zároveň i dostatečně spolehlivé patří elektrocentrály Honda, které jsou poháněny profesionálními čtyřtaktními motory. Výkon těchto elektrocentrál dle konkrétního typu dosahuje mezi 0,7 - 12kVA.

Elektrocentrály Honda

Pojďme si nyní představit přednosti, jakými tato technika od výrobce Honda disponuje. Co se týče motorů, jde o spolehlivé stroje, které mají velmi tichý chod a zároveň také nízkou spotřebu, což je dnes při výběru elektrocentrál dosti významný faktor. Vysoké pracovní nasazení dokáží tyto elektrocentrály dosáhnout i díky synchronním alternátorům. Výhodné je rovněž i to, že elektrocentrály Honda nepotřebují být uzemněny a i tak vyhovují všem předpisům ( z hlediska hygieny i bezpečnosti). Záruka na elektrocentrály Honda je zpravidla pětiletá. Kromě elektrocentrál Honda pro kutily a domácnost vyrábí například také kvalitní čerpadla.

Díky elektrocentrále se již nemusíte doma, na chatě či chalupě obávat výpadků elektrického proudu. Stejně tak si můžete přivést elektřinu třeba na zahradní oslavu či pro jinou potřebu. Elektrocentrála jako záložní zdroj elektrické energie je výborným pomocníkem, kterého ocení mnoho rodin a domácích kutilů.

foto: hondastroje.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!


Solární panely - levná výroba elektřiny

Solární panely - levná výroba elektřiny

Pro získání levné energie, pomocí které můžeme v domě například ohřívat užitkovou vodu, případně také vytápět jednotlivé místnosti, se v posledních letech stále více využívají solární panely. Solární energie je nevyčerpatelnou energií, jejíž využívání je velmi ekologické a čisté.

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en

Fotovoltaická elektrárna na střeše: Vyrábějte si levně vlastní elektřinu

Fotovoltaická elektrárna na střeše: Vyrábějte si levně vlastní elektřinu

Cena elektřiny rok od roku stoupá. Také už vás nebaví platit vysoké faktury za energii? Pořiďte si na střechu vašeho domu fotovoltaickou elektrárnu a vyrábějte si doma vlastní elektřinu!