Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Důkladné zabezpečení majetku proti krádežím

2. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Je smutné, že se v České republice zvyšuje počet trestných činů. Přibývají zejména majetkové trestné činy, hlavně krádeže. V souvislosti s tím je potřeba si stále více zabezpečovat svůj majetek tak, aby jej zloději nemohli tak snadno odcizit. Nikdy sice nebudete mít jistotu, že o movitý majetek nepřijdete, nicméně díky většímu zabezpečení alespoň budete mít pocit, že jste udělali naprosté maximum.

Mříže na okna a dveře obchodů

Velmi účinnou zbraní v boji proti zlodějům jsou ochranné mříže. Ty se ponejvíce instalují v obchodech, kde je jejich majitelé připevňují na okna a dveře tak, aby během doby, kdy je obchod uzavřen, nemohl dovnitř objektu vstoupit nikdo cizí. Ideální jsou kvalitní ocelové mříže, které odradí drtivou většinu zlodějů, neboť jejich překonání je velmi složitou a zdlouhavou záležitostí. Pomoci mohou i obyčejné rolovací mříže, ty však musí být dokonale zabezpečeny proti násilnému odhrnutí, například pomocí kvalitního zámku.

Mříže se hodí i pro soukromé objekty

Mříže se však dají použít i jinde nežli jen na dveřích či oknech obchodů či různých pasáží a vestibulů. Lidé, kteří bydlí v přízemích panelových bytů a činžáků, mají velké starosti s tím, že skrz okna do bytu vnikne cizí osoba v momentě, kdy majitel nebude doma. Přístup může být velmi ztížen právě tím, že na okna instalujeme mříže, které okenní prostor dokonale zabezpečí a majitelé bytu tak mají jistotu, že se dovnitř nedostane nikdo nepovolaný. Dále se mříže v soukromých objektech dají využít i na dveře. To se týká třeba i klasických rodinných domů, které mají vstupní dveře přímo do ulice, mříže na dveře jsou však vhodné i do objektů, v nichž se nacházejí třeba kanceláře a je zde obvykle majetek v řádu statisíců či milionů korun.

Další možnosti zabezpečení majetku

Kromě toho, že použijeme mříže, bychom k zabezpečení majetku měli použít i další nástroje, jako jsou alarmy a podobné pomůcky. Dále je vhodné si veškerý majetek pojistit pro případ, že by byl i přes dobré zabezpečení odcizen.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: univers.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donlabuznik

čtvrtek, 31. květen 2018
21:41

My jsme si pořídili domů alarm od https://www.bezpecnydum.cz/ To je myslím dostatečná ochrana mého majetku, takže až pojedu letos na dovolenou, budu naprosto v klidu.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]

Jakub

středa, 22. červenec 2020
10:26

Velice povedený článek, který se bude určitě hodit nejen mně, ale i spoustě dalším lidem, kteří nechtějí přijít o nemalé částky :-) Já mám například teď v našem rodinném domě v garáži uskladněny 4 sady pneumatik z obchodu https://www.pneuok.cz/ a rozhodně bych o ně nerad přišel :-)


Napsal: Jakub [Odpovědět]


Čtěte také...

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…

Zabezpečení bytu na dovolenou

Zabezpečení bytu na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou bychom si měli řádně zajistit náš byt či dům tak, abychom minimalizovali riziko případného vykradení. Statistiky dlouhodobě ukazují, že vykradači bytů jsou v letním období zdaleka nejaktivnější. Je to způsobeno právě faktem, že mnoho lidí nechává své domovy opuštěné, neb…


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…


Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Papriky se stávají hitem domácího pěstování. Jsou totiž po dlouhá léta vyhledávanou kulinářskou plodinou. Jsou tu ale nepřátelé. Škůdci a různé nemoci se bohužel nevyhýbají ani paprikám. Jaké choroby je mohou postihnout a jak s nimi účinně bojovat?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po