Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevěný stavební materiál: OSB desky

12. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Dřevo je tradičním materiálem, který se používá při stavbě domu. V dnešní době opět narůstá jeho význam, neboť se stává jedním ze základních materiálů při výstavbách nízkoenergetických dřevostaveb. Zatímco v minulých desítkách let se stavěly především zděné rodinné domy, dnes hraje dřevo jako stavební materiál daleko významnější roli. V souvislosti s tím je dobré říci, že se používají také moderní podoby dřevěných materiálů. K nejvýznamnějším patří takzvané OSB desky.

Pevné desky z dřevních třísek

Víceúčelové OSB desky jsou vyráběny z dřevěných třísek, vlastně odpadního materiálu, který tak nachází další využití. Zatímco klasické dřevotřískové desky jsou však nekvalitní a nejsou tak pevné, v případě OSB desek je tomu právě naopak. Dřevní třísky jsou zde totiž důkladně lisovány za vysokého tlaku a také teploty. Ke spojení jednotlivých desek je použita kvalitní pryskyřice. Tím je dosáhnuto vysoké pevnosti koncového materiálu.

Ideální konstrukční materiál

Víceúčelové OSB desky jsou skvělým materiálem, který nachází bohaté uplatnění ve stavebnictví. Dají se použít jako nosný konstrukční materiál. Navíc jejich oblibu ve stavebnictví podporuje také to, že jde o naprosto ekologický materiál, který je rovněž zdravotně nezávadný.

Při využití OSB desek nemusíte skončit jen během výstavby konstrukce dřevostavby. OSB desky se dají použít také při zařizování interiéru, dále pak například při stavbě různých zahradních domků a altánů.

Závěrem lze ještě dodat, že OSB desky jsou poměrně levným stavebním materiálem, což ostatně vyplývá už z toho, že se vyrábějí z dřevních odštěpků. Popularita OSB desek neustále roste. Ačkoliv se používají již dobrých padesát let, teprve v poslední dekádě nastal jejich „zlatý věk“, neboť se v tuzemsku i v dalších končinách Evropy či Severní Ameriky začínají stále více uplatňovat moderní dřevostavby.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Stavíte dům? Pak se neobejdete bez základové desky , která je nezbytnou a klíčovou součástí každého domu. Proč se při budování základové desky spolehnout na profesionály než na Frantu z vedlejší vesnice?

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.


TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Linoleum: Přírodní materiál vede

Linoleum: Přírodní materiál vede

Jedním z dalších typů podlah, jež si získali mezi Čechy oblibu, je linoleum. Jedná se o přírodní materiál, který patří mezi nejlevnější podlahové krytiny vůbec. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody linolea? Linoleum (tzv. marmoleum) je vyrobeno z přírodního materiálu, což jistě ocení nejeden zákazník…


Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Jak na nákup stavební parcely

Jak na nákup stavební parcely

Poměrně hodně lidí dává při pořizování vlastního bydlení přednost nákupu stavební parcely, kde si posléze nechají postavit rodinný dům dle svých představ, před zakoupením již hotové stavby. Důvodů může být několik. V první řadě může tento postup být cenově výhodný, výhodou je nepochybně i fakt, že s…