Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevěné brikety představují levné palivo s vysokou výhřevností

10. únor 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Topíte dřevem a máte pocit, že vás to stojí příliš mnoho peněz? Problém může tkvít v tom, že používáte nevhodné dřevo. Levný způsob vytápění domácností představují dřevěné brikety.

K vytápění používejte suché dřevo s minimálním obsahem vody

Při topení dřevem platí jedna důležitá zásada. Musí být co nejsušší. Pakliže obsahuje příliš velké množství vody, hoření není tak efektivní. Logicky se tak snižuje výhřevnost paliva, což se negativně odráží na jeho spotřebě. Dřevo by mělo obsahovat ideálně jen kolem 20% vody. To však znamená, že čerstvé dříví, kterou jste si právě přivezli z lesa, nelze hned použít. Je třeba jej minimálně jeden rok nechat důkladně vyschnout.

Dřevěné brikety mají minimální podíl vody

Jsou to právě dřevěné brikety, které v tomto ohledu splňují veškerá kritéria. Kvalitní balené brikety totiž mají obsah vody pod 10%, což je výrazně méně nežli u dřeva, které necháváte doma schnout.

Používání briket se dlouhodobě vyplatí

Minimální vlhkost způsobuje kvalitnější hoření, vyšší výhřevnost. Tím pádem nemusíte do kotle nakládat tak velké množství paliva. Nižší spotřeba se projeví ve snížených nákladech. Ani samotné pořizovací náklady na lisované brikety ze dřeva však nejsou nijak velké. Například internetový obchodě Optimtop.cz nabízí 500kg balení už v cenách od 3.500 Kč, což je velmi pěkná suma. Vytápění dřevem dnes obecně patří k nejlevnějším způsobům, oproti topení elektřinou můžete ročně ušetřit až desítky tisíc korun. Ty pak můžete investovat do nákupu kvalitnějšího vytápěcího zařízení či třeba do rekonstrukce domu, která pomůže minimalizovat tepelné ztráty. Tím tak opět přispějete ke snížení nákladů na provoz domácnosti a ušetříte další spoustu finančních prostředků.

Dřevěné brikety Optimtop vám nyní zmíněný obchod dopraví zcela zdarma po celém území České republiky, stačí si objednat alespoň 1 celou paletu. Na vybrané produkty je navíc možné využít speciální akce.

Foto: optimtop.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.


Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Jak čistit dřevěné podlahy

Jak čistit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy a parkety patří mezi nejzajímavější. Majitelé rodinných domů či bytů, kteří si tento typ podlahy zvolí, však musí počítat s tím, že dřevo klade větší nároky na údržbu. Na rozdíl od jiných typů podlah tak budeme mít při čištění a údržbě dřevěné podlahy mnohem více práce. V tomto člán…


Fotovoltaická elektrárna na střeše: Vyrábějte si levně vlastní elektřinu

Fotovoltaická elektrárna na střeše: Vyrábějte si levně vlastní elektřinu

Cena elektřiny rok od roku stoupá. Také už vás nebaví platit vysoké faktury za energii? Pořiďte si na střechu vašeho domu fotovoltaickou elektrárnu a vyrábějte si doma vlastní elektřinu!

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.