Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Co hraje roli při volbě postele? Vše pro kvalitní spánek

19. listopad 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Dlouhodobě špatné spaní má negativní vliv na zdraví člověka. Nejenže se neustále cítí unavený, ale postihují jej v průběhu života také různé další zdravotní neduhy – bolesti zad, páteře a hlavy, otlačeniny. Pokud spíte na nekvalitním lůžku, zaděláváte si na to, že vás dříve či později nějaké zdravotní komplikace postihnou. Právě proto je nesmírně důležité dát si při výběru nové postele do ložnice skutečně pečlivě záležet. Jaké parametry hrají hlavní roli v tom, abyste denně prožívali kvalitní spánek?

Vhodná konstrukce postele

V první řadě jde o samotnou konstrukci postele. Musí být dostatečně stabilní tak, aby nehrozil nějaký úraz ve chvíli, kdy vaše tělo regeneruje a je uvolněné. Postel volte vždy z kvalitních materiálů, u nichž prodejce či výrobce garantuje, že vydrží pod tíhou vašeho těla. Jako nejlepší řešení se jeví robustní masivní postele, které jsou vyráběny z vysoce odolných dřevin.

Matrace

Stejně důležitou roli hraje výběr matrace. Dá se dokonce říci, že má na kvalitní spánek ještě větší vliv nežli samotná postel. Nepohodlná, tedy příliš měkká nebo naopak tvrdá matrace, nebude dobrou oporou tělu. To se během polohy vleže bude nepřirozeně křivit, což opět přinese v dlouhodobém horizontu zdravotní problémy.

Záležet si dejte také na velikosti matrace, musí být minimálně o několik desítek centimetrů delší, nežli je výška vaší postavy, abyste na ní nemuseli ležet shrbeni.

Lůžkoviny

Poměrně důležité je také používání vhodných lůžkovin. Ideální je volba takových, které jsou antialergenní, dobře prodyšné a snadno pratelné.

Nákup postele a matrace

Při nákupu postele, ať už se ohlížíte po manželském dvoulůžku či dětské posteli, dejte přednost osvědčeným značkám a výrobcům. V tomto ohledu lze určitě doporučit postele z masivu Postelia.

Česká rodinná firma Postelia vyrábí špičkové postele z českých dřevin. jako výplň pak do svých postelí používá zdravotní pěnové matrace od předních výrobců Carpenter a Eurofoam.

S postelemi Postelia rozhodně prožijete klidný a příjemný spánek. Stačí jen zvolit správný typ a velikost postele a máte na dlouhá léta vystaráno.

Foto: postelia.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.


Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.


Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru.

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek: Anatomické polštáře

Zdravý spánek je pro lidský organismus nezbytný. Co však udělat pro to, abychom dopřáli našemu tělu kvalitní odpočinek? Základem je spánek na kvalitní matraci. Kromě matrace je však také velmi důležité zvolit vhodný polštář. Ten má zásadní vliv na to, v jaké poloze bude náš krk a hlava během spá…