Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Čerpání vody: S jakým čerpadlem pracovat?

26. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Na zahradě i v domácnosti často potřebujete čerpadlo. S jeho pomocí rychle přečerpáte či odčerpáte vodu ze studně, zatopeného sklepa nebo třeba z venkovního bazénu poté, co skončí léto. Je ale důležité si říci, že ke každému úkonu je nutné mít k dispozici konkrétní typ čerpadla.

Netlakové čerpadlo

Pokud budete chtít pracovat s čerpadlem, musíte zvolit správný typ. Existuje jich přitom celá řada. Ve chvíli, kdy chcete vodu jen přečerpávat, například ze sudu nebo ze sklepa, postačí vám obyčejné netlakové čerpadlo. Mělo by mít dostatečný výtlak a průtok.

Tlakové ponorné čerpadlo

V momentě, kdy hodláte čerpadlem zavlažovat zahradu vodou ze studny, použijte pro změnu ponorné tlakové čerpadlo. Vyšší tlak zapříčiní, že vodu bude možné čerpat i z větší hloubky. Oproti netlakovému čerpadlu je ale nutné počítat s tím, že průtok vody bude o poznání menší.

Kalové čerpadlo

Speciální kategorií jsou pak takzvaná kalová čerpadla. Ta jsou určena pro čerpání užitkové vody, která je znečištěna. Využijete je třeba v případě, že potřebujete odčerpat žumpu nebo kupříkladu zanesené zahradní jezírko.

Každé kalové čerpadlo má speciální ochranu proti zanesení. Počítá se s tím, že ve vodě bude hodně nečistot. I kalová čerpadla se řadí do skupiny ponorných čerpadel.

Čerpadlo do vrtu

Na závěr zmíním ještě takzvaná ponorná čerpadla do vrtů. Ta jsou určena pro čerpání vody z velkých hloubek. Dokážou odčerpat vody klidně i z hloubky několika desítek metrů.

V případě, že použijete špatný typ čerpadla, může se snadno stát, že výtlak nebo průtok bude nedostatečný nebo naopak příliš velký. Může také dojít k jeho zanesení. Pak byste se museli obrátit na firmu, která se specializuje na opravy čerpadel. Vyhnete se tomu tak, že se už při koupi čerpadla detailně informujete o tom, k jakému účelu jej lze použít a jaké má vlastnosti.

Foto: georgia.cz

Komerční sdělení

-obs-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Standa4

úterý, 30. květen 2017
16:46

Pěkně zpracovaný článek, zrovna nedávno jsem si kupoval kalové čerpadlo na odčerpání vody z bazénu a byl jsem překvapen, kolik různých druhů existuje. Z vlastní zkušenosti doporučuji vybírat z těchto -https://www.cerpadlabezstarosti.cz/148-kalova-cerpadla, právě v tomto obchodě jsem ho kupoval a byl jsem maximálně spokojen :)


Napsal: Standa4 [Odpovědět]


Čtěte také...

Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Reklamy na balené pitné vody nás ujišťují, že právě tyto kupované vody jsou kvalitnější než obyčejná voda z kohoutku. Jak však ukazují pravidelné průzkumy a kontroly hygieniků, opak je pravdou. Kvalita vodovodní vody z kohoutku mnohdy značně převyšuje kvalitu balené vody. Česká republika se v tomto …


Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Ohřev užitkové vody v domácnosti může být velmi nákladnou záležitostí. Zejména tehdy, používáte-li k tomu nevhodný kotel. Jde především o jeho výkon, ale také o umístění.


Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.