Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Bezpečnostní kování pro vstupní dveře

8. prosinec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Zajištění domova je v dnešní době velmi důležité. Dávno pryč jsou doby, kdy člověk mohl nechat u svého domu nezamčené dveře, a přesto se nemusel obávat, že jej někdo vykrade. Ani na malých vesnicích, kde tomu tak bývalo ještě relativně nedávno, dnes z tohoto pohledu není bezpečno. Právě vstupní dveře jsou jedním z hlavních prvků, na které je třeba se při ochraně svého majetku zaměřit. Nejvýznamnější roli u nich pak hraje kování. Pro vstupní dveře je rozhodně potřeba zvolit bezpečnostní kování vyšší třídy.

Jaké kování není vhodné

Bezpečnostní kliky a kování na dveře se dělí do několika tříd podle stupně jejich bezpečnosti, respektive podle toho, jak snadno se dají překonat. První třída, tedy ta nejnižší, poskytuje pouze základní ochranu.

Bezpečnostní kování pro vstupní dveře
Bezpečnostní kování pro vstupní dveře

V praxi to znamená, že takovéto kování na dveře je doslova lahůdkou pro zloděje ve chvíli, kdy se objeví na vstupních dveřích. Jeho překonání je otázkou pár vteřin. Kvalita cylindrické vložky a dalších částí je zde na opravdu nízké úrovni. Proto se kování tohoto typu zcela jistě nedoporučuje, pokud svůj domov chcete ochránit skutečně efektivně.

Vhodné bezpečnostní kování

O něco kvalitnější jsou bezpečnostní kliky na dveře druhé třídy. Ty poskytují režim takzvané dostatečné ochrany. Výhodou je, že je takovéto bezpečnostní kování na dveře celkem levné, nicméně rozhodně není stoprocentní zárukou, že jej zloději nepřekonají.

To ostatně neplatí bez výjimek ani na zbylé dvě třídy – třídu „vysoká ochrana“ a „velmi vysoká ochrana“. U nich je však velký předpoklad, že budou skutečně obtížně zdolatelné, a to díky prvotřídním a vysoce bytelným materiálům a také provedení.

Kliky a kování jsou zásadním prvkem vstupních dveří

Pokud jste již někdy viděli, jak vypadají dveře po vloupačce, pak jistě uznáte, že jsou to právě dveřní kliky a kování, které jsou nejcitlivějším bodem dveří. Ono přeci jen vylámat kování a kliku je mnohem snadnější, než se dovnitř domu probourávat sekyrou přes dveře samotné.

Bezpečnostní kování pro vstupní dveře
Bezpečnostní kování pro vstupní dveře

Právě proto se zamyslete, zda je vaše nynější dveřní kování natolik kvalitní, aby šlo co nejobtížněji překonat. Dobré je, pokud se na kování vašich dveří podívá nějaký odborník, který tomu dostatečně rozumí. Ten vám jistě i poradí, jaké bezpečnostní kování je pro vaše dveře nejvhodnější. A pokud se budete cukat kvůli vyšší pořizovací ceně, pak je na místě si ujasnit, zda raději šetřit, nebo se později ocitnout ve „vybíleném“ bytě, který navštívili zloději. Asi netřeba dlouze dumat nad tím, co je lepší.

Foto: kovani-kliky.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.


Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.


Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.