Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 tipů, jak na výběr zahradní houpačky

14. říjen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Pokud svým dětem chcete udělat venku před domem koutek, kde si budou moci ve volných chvílích hrát, je nejlepší zařídit jim kompletní hřiště, v němž nebudou chybět kromě pískoviště také skluzavky, houpačky a dětské zahradní domky. Podíváme-li se konkrétně na houpačky, je třeba pečlivě zvážit, jak na jejich výběr.

1. Materiál houpačky

Dětské houpačky jsou oblíbeným doplňkem na zahradě. Při jejich výběru je podstatné to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Platí zde základní pravidlo – každá houpačka musí mít dostatečně stabilní konstrukci, aby se nemohla převrhnout či zbortit. Proto bych doporučil zvolit houpačky s dřevěnou konstrukcí. Masivní dřevo bez problémů vydrží i několikanásobně vyšší hmotnost, než jakou mají malé děti.

2. Pozor na ostré hrany a hřebíky

Z hlediska bezpečnosti je u houpačky, podobně jako třeba u skluzavky a dalších atrakcí, zapotřebí před jejich prvním použitím důkladně zkontrolovat, zda z ní nevyčnívají nějaké hřebíky, nebo zda nemají příliš ostré a neopracované hrany, o které by se děti mohly snadno poranit. Kvalitní houpačky a kompletní dětská hřiště, která nabízí obchody s patřičnými certifikáty, by tento problém mít neměly, avšak pro jistotu se vždy ujistěte, že je tomu tak.

3. Nosnost

Důležitým parametrem při výběru houpačky je její nosnost. Výrobci zpravidla uvádějí, do jakého věku dítěte ji lze používat, ovšem raději si také zjistěte, jaká je maximální hmotnost osoby, která ji bude využívat.

4. Velikost sedačky

Platí zde obdobné kritérium jako v případě nosnosti. Velikost sedačky musí být uzpůsobena věku dítěte. V případě, že jde o houpačku pro nejmenší, je vhodné mít u sedačky ještě ochrannou přepážku tak, aby z ní dítě během houpání nevypadlo.

5. Ukotvení houpačky

Dětské houpačky mají obvykle vlastní konstrukci. Některé typy se však dají jednoduše instalovat mezi dva stromy. V tom případě si však důkladně hleďte toho, aby byla houpačka pevně ukotvena a nehrozilo tak její odtržení, což by dítěti způsobilo zdravotní újmu.

Pakliže se budete řídit těmito radami, nemusíte se obávat, že se vaše ratolesti během zábavy zraní. Pro jistotu bych doporučil pořídit houpačku, skluzavky či jiné atrakce od kvalitního výrobce, respektive prodejce. Jedině tak máte skutečnou jistotu, že půjde o zcela bezpečný produkt.

Foto: hristeaskluzavky.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Klára

pátek, 16. listopad 2018
06:23

Máme malou zahradu, tak jsme koupili dceři jen obyčejnou houpačku https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/detska-plastova-houpacka-3v1-safety-swing-q7v7 . Manžel ji zavěsil na strom, takže houpačka nezabere žádné místo a dcera se může houpat i u nás na zahradě, ne jen na dětském hřišti.


Napsal: Klára [Odpovědět]


Čtěte také...

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…


Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme