Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 důvodů, proč investovat do půdní vestavby

11. srpen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Máte-li rodinný dům a chcete v něm získat další obytný prostor, nabízí se jako jedna z možností realizace půdní vestavby. Podkrovní byty a pokoje jsou dnes velmi žádané i na trhu. Je to dáno mimo jiné i tím, že jsou cenově poměrně dostupné. Podkrovní byt v domě můžete používat sami, stejně tak se z něj ale dá vytvořit byt k pronájmu, který bude oddělen od ostatních prostor domu. Existuje hned několik zásadních důvodů, proč si pořídit půdní vestavbu.

1. Krásný výhled

Půdní vestavba skýtá mnoho možností. Tím, že je umístěna přímo pod střechou, je takřka jisté, že z ní budete mít perfektní výhled na okolí domu. Právě z tohoto důvodu jsou bývalé půdní prostory, které jsou přestavěny na obytné místnosti, tolik atraktivní.

2. Dobře osvětlený prostor

Půdní vestavby nejčastěji využívají střešní okna. Ta sice obvykle nejsou tak velká jako klasická okna v dolních patrech, ovšem díky svému náklonu skrz ně proudí velké množství světla.

3. Úspory za vytápění

Tato výhoda souvisí s předchozím odstavcem. Tím, že skrz střešní okna proniká velké množství přímých paprsků, dochází ke zvyšování teploty v podkrovním bytu a vy nemusíte tak intenzivně topit. Úspory energií se týkají především zimních měsíců.

Úspory za vytápění dosáhnete také díky jinému efektu. Jak známo, teplo stoupá vzhůru. To znamená, že se v podkrovním bytě kumuluje část tepla, které produkuje vytápěcí systém v nižších patrech domu.

Ano, lze namítnout, že se tato výhoda vlastně v létě promění ve velké negativum půdní vestavby. Dnes ale není problém vše vyřešit například instalací klimatizace či alespoň použitím kvalitních větráků.

4. Zvýšení atraktivity domu

Investice do půdní vestavby je praktickou záležitostí také v případě, že se v blízké době chystáte na prodej či pronájem objektu. Kvalitně provedená realizace, kterou vykoná odborná firma, dokáže navýšit cenu domu o statisíce korun.

5. Zvýšení obytné plochy domu

Půdní vestavby jsou ideální v okamžiku, kdy vám je rodinný dům už příliš malý, ovšem nechcete ani pomyslet na to, že byste se přestěhovali. Zařízením podkroví lze u klasického rodinného domu získat až několik desítek čtverečních metrů.

A ještě jednu zásadní výhodu lze uvést - půdní vestavba není dražší než srovnatelné byty!

Pakliže vás už jen tyto výhody přesvědčily, stačí vědět, na koho se obrátit. Kvalitní stavební práce při realizacích půdních vestaveb poskytuje společnost Ing. PETR MOUCHA – stavební, spol. s r.o. Více informací o ní najdete na webových stránkách www.petrmoucha.cz.

Foto: petrmoucha.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donlabuznik

pondělí, 7. květen 2018
21:54

Ahoj, na základě vašeho článku jsem se rozhodl, že do půdu zrekonstruuji, první co jsem si vybral jsou půdní schody, přecejen se tam musím nějak dostat že :) Rozhodl jsem se pro půdní schody odhttps://www.atex-shop.cz/g446/pudni-schody/ Jsou to velmi kvalitní schody, na půdu se budou krásně hodit.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]

donlabuznik

pondělí, 7. květen 2018
22:02

Vámi uváděné body něco mají do sebe a na základě toho jsem se rozhodl, že do půdy tedy investuji, zatím jsem koupil nové půdní schody nahttps://www.atex-shop.cz/ , protože to bylo o zdraví dostávat se na ní po starých zvetkaných schodek, teď mě čeká zateplování a výměna střešních oken.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]


Čtěte také...

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Výrazným estetickým doplňkem, který zároveň slouží také jako praktická součást interiéru domácnosti, jsou stropní podhledy. Jejich pomocí se dají vyrovnávat křivé stropy, slouží ale také k lepší tepelné izolaci a mají i dekorativní smysl. Nejvíce se vyrábějí z plastových materiálů (PVC), mohou však …


Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…


Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!