Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3 způsoby, jak účinně čistit odpadní vody v domácnosti

9. březen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Pokud obec, v níž si postavíte rodinný dům, nemá vlastní kanalizaci, musíte se sami postarat o čištění odpadních vod, které vznikají v souvislosti s provozem domácnosti. Jedná se o splašky z toalet a užitkovou vodu, která odchází potrubím. V současné době máte na výběr hned z několika možností. V tomto článku vám představím 3 nejběžněji využívané.

Použití žumpy už dnes není příliš vhodným řešením

Klasickým řešením, které se dnes už tak často nepoužívá, je instalace žumpy. Jde o jímku, v níž se veškeré odpadní vody a splašky soustřeďují. V okamžiku, kdy dojde k naplnění nádrže, musí se splašky vyvézt. Nevýhodou je, že zde nedochází k přímému čištění vody, nelze ji tak ze zařízení vypouštět do okolního prostředí. To by totiž mohlo znamenat jeho zamoření. Vy sami byste se tímto jednáním ocitli v rozporu s právními normami, neboť jako majitelé domu nesmíte odpadní vody vypouštět do pole, do řeky či rybníka.

Septik se hodí spíše pro rekreační objekty

Další možností je využití septiku. Ten si představte jako průtokovou nádrž s několika komorami, které jsou od sebe navzájem odděleny příčkami. Splašková voda se postupně očišťuje od kalu a hrubých nečistot, které se v septiku usazují. Tyto nečistoty se pak opět jednou za čas musí odvézt speciální vozem, který je přečerpá.

V případě septiku už tedy dochází k čištění vody. Je zde však poměrně velká nevýhoda – zařízení totiž není tak účinné jako třetí možnost, kterou představuje domovní čistírna odpadních vod.

Domovní čistírna se vyplatí nejvíce

Domovní čistírna odpadních vod patří ve srovnání s předchozími dvěma zařízeními k jednoznačně nejlepšímu řešení, pakliže je řeč o využití v rodinných domech či rekreačních objektech. Toto zařízení je vlastně podobné septiku, ovšem daleko účinnější. Právě z toho důvodu se hodí v okamžiku, kdy je objekt, z něhož se splašky do domovní čističky soustřeďují, využíván celoročně.

Celý proces čištění odpadní vody je u domovní čistírny odpadních vod založen na tom, že se v nádrži zachycují nečistoty a kaly, vyčištěnou vodu je pak už možné vypustit do okolního prostředí. Domovní čistička odpadních vod se nemusí tak často vyvážet, máte s ní tak minimální starost. Navíc při její instalaci nemusíte provádět žádné složité stavební práce. V neposlední řadě bych vyzdvihl i fakt, že je toto zařízení maximálně šetrné k životnímu prostředí. Díky stabilní konstrukci nehrozí únik splašků mimo nádrž. Moderní domácí čističky odpadních vod mají nádrž vyrobenou z vysoce odolného plastového materiálu, který je absolutně nepropustný.

Čističky odpadních vod (ČUV) v moderním provedení pořídíte u společnosti GONAP. Tato firma si zakládá na neustálém vývoji svých produktů. Na inovacích spolupracuje s několika dalšími organizacemi. Firma je také certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000.

Foto: pixabay.com

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

oZmAj9ZT2

úterý, 3. leden 2017
16:05

Hmmm I never thought of it that way – my actsnpliohmemcs were A LONG time ago, but perhaps they may inspire? Or perhaps just my regular day to day could inspire?Janice – The Fitness Cheerleader recently posted..


Napsal: oZmAj9ZT2 [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak čistit dřevěné podlahy

Jak čistit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy a parkety patří mezi nejzajímavější. Majitelé rodinných domů či bytů, kteří si tento typ podlahy zvolí, však musí počítat s tím, že dřevo klade větší nároky na údržbu. Na rozdíl od jiných typů podlah tak budeme mít při čištění a údržbě dřevěné podlahy mnohem více práce. V tomto člán…

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Papriky se stávají hitem domácího pěstování. Jsou totiž po dlouhá léta vyhledávanou kulinářskou plodinou. Jsou tu ale nepřátelé. Škůdci a různé nemoci se bohužel nevyhýbají ani paprikám. Jaké choroby je mohou postihnout a jak s nimi účinně bojovat?


Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování odpadu by měl provádět každý zkušený zahrádkář a pěstitel. Nejenže tím sníží množství odpadu, který se sváží, ale vzniklý kompost dále využijí pro hnojení rostlin. Existují tři základní způsoby kompostování.

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Reklamy na balené pitné vody nás ujišťují, že právě tyto kupované vody jsou kvalitnější než obyčejná voda z kohoutku. Jak však ukazují pravidelné průzkumy a kontroly hygieniků, opak je pravdou. Kvalita vodovodní vody z kohoutku mnohdy značně převyšuje kvalitu balené vody. Česká republika se v tomto …


Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.