Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3 důvody, proč si pořídit půdní byt

2. listopad 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Půdní byty dnes patří mezi velmi žádané nemovitosti. Mnozí majitelé rodinných a bytových domů přistupují k rekonstrukci půdy, díky níž mají možnost následně využít, pronajmout či prodat atraktivní byt. Jaké jsou hlavní předností, kterými se tento typ nemovitostí může pochlubit ve srovnání s klasickými bytovými jednotkami?

1. Využití půdního prostoru

Podkrovní byty v Praze i dalších částech republiky dnes můžeme vidět zejména v centrech. Je to dáno tím, že hustá městská zástavba už prakticky nedovoluje výstavbu nových bytových a rodinných domů, zkrátka zde pro ně není místo. A jsou to právě půdní prostory, které nabízejí možnost rozšířit bytovou plochu v centrech velkých měst. Půda, která by jinak zela prázdnotou a měla jen minimální využití, skýtá ideální podmínky pro výstavbu nových bytových jednotek.

2. Atraktivní design

Půdní vestavby, nástavby či mezonetové byty spojené s podkrovím jsou mimořádně atraktivní. A to i díky atypickým rozměrům či zkoseným stěnám. Pro někoho je půdní byt z hlediska designu zkrátka jedinou správnou volbou.

3. Více světla, méně spotřeby energií

Půdní byty mají tu velkou výhodu, že sem skrz střešní okna svítí prakticky po celý den sluneční paprsky, v daleko větší intenzitě nežli skrz okna bytů v nižších patrech. Není tak zapotřebí tolik svítit a také topit, půdní byt má menší nároky na spotřebu energií. Poznáte to zejména v zimních měsících. Navíc sem stoupá teplo z nižších pater domu, což opět přispívá k lepšímu tepelnému komfortu.

Investice do půdního bytu se rozhodně vyplatí. Ať už jej hodláte sami využívat, nebo jej chcete prodat či pronajmout. Závěrem bych snad jen dodal, že půdní byty výrazně zvyšují celkovou hodnotu nemovitosti, řádově o statisíce korun, v případě bytových domů se jejich hodnota v případě přestavby půdních prostor na bytového jednotky zvyšuje rovnou o celé miliony korun.

Foto: prahapudnibyty.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Karolina

sobota, 28. srpen 2021
15:02

Je pravda, že za největší benefit půdního bytu, který jsme si nakonec pořídili s přítelem i my v Praze, považuji možnost využití prostoru díky nábytku vyráběnému na míru. Máme tak vestavné skříně na spoustu mého oblečení, povětšinou kupovaného přes online


Napsal: Karolina [Odpovědět]

Karolina

sobota, 28. srpen 2021
15:03

Je pravda, že za největší benefit půdního bytu, který jsme si nakonec pořídili s přítelem i my v Praze, považuji možnost využití prostoru díky nábytku vyráběnému na míru. Máme tak vestavné skříně na spoustu mého oblečení, povětšinou kupovaného přes online tržiště s oblečením, a prostor zbývá i přítelovi na pracovní obleky a saka ;)


Napsal: Karolina [Odpovědět]


Čtěte také...

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…


Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Vždy, když se vrátíte domů z práce, máte pocit, že něco postrádáte? Nebo možná někoho? A co si takhle pořídit miláčka, který by s vámi byl, kdykoliv byste ho potřebovali? Jakého domácího mazlíčka si však pořídit? Co takhle psa nebo kočku?

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?