Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zařízení obývacího pokoje: Kam umístit pohovku?

7. srpen 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Správné umístění pohovky hraje v obývacím pokoji důležitou roli. Hned na úvod je potřeba říci, že nelze jednoznačně definovat, kam by se pohovka měla umístit, neboť každý pokoj je jinak situován, jsou zde jiné podmínky a rozložení ostatního nábytku. Přesto se ale dají vypozorovat určité výhody v tom, zda se pohovka v obývacím pokoji dá do rohu, ke stěně nebo doprostřed místnosti.

Reklama

Pohovka pod oknem

Pohovka, která je umístěna pod oknem, je možná tím nejhorším řešením. Je to dáno hlavně kvůli tomu, že pod oknem často bývá umístěno topení, respektive radiátor.

Tím, že před něj natrvalo postavíte pohovku, do značné míry zabráníte dobrému sálání tepla z radiátoru do místnosti. U pohovky vám navíc při zapnutém topení bude velké vedro, zatímco ve zbylých částech místnosti tomu bude naopak.

Umístění pohovky pod oknem je nevýhodné i z toho hlediska, že z ní často sledujete televizor. Tím, že sedíte u okna, odkud dovnitř místnosti proudí sluneční paprsky a světlo, dojde k situaci, kdy se vám jeho odlesky budou promítat na obrazovku. Ze sledování televize tak budete mít přes den mnohem menší zážitek.

V neposlední řadě není radno pohovku umisťovat pod okno z toho důvodu, že k němu budete mít ztížený přístup. To se projeví například ve chvíli, kdy budete chtít větrat, nebo zalévat květiny, které máte na parapetu okna.

Pohovka u stěny

Lepším řešením je umístit pohovku ke stěně. Tímto řešením rozhodně nic nezkazíte. Vyvarujete se všech obtížností, které se dají najít v případě umístěn pohovky k oknu. Využít lze také roh místnosti. Toto řešení je poměrně efektivní i z hlediska úspory místa v pokoji.

Pohovka ve středu místnosti

Toto řešení lze doporučit pouze v případě, že máte větší obývací pokoj. Pokud by pohovka byla umístěna uprostřed malého panelového bytu, pak by zde bylo takřka k nehnutí. Nezbývalo by ani místo na další nábytek.

Závěrem lze tedy říci, že nejlepším řešením z našeho hlediska jeví umístění pohovky ke stěně, nejhorší je pak stav, kdy pohovku dáte pod okno. Jaký názor na umístění pohovky máte vy?

Před umístěním pohovky a dalšího nábytku je vhodné obývací pokoj vymalovat.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kristýna

čtvrtek, 30. listopad 2017
22:49

Díky za článek :) To my jsme si zrovna dneska novou sedačku přivezli. Už jsme ji chtěli koupit několik týdnů, ale všechny se nám zdály moc drahé. Nicméně před pár dny jsem si prohlížela JYSK leták a uviděla tam jednu moc pěknou a ještě za super cenu, takže jsme si tam pro ni dneska zajeli najisto :)


Napsal: Kristýna [Odpovědět]


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Plynové kotle: Kam je umístit?

Plynové kotle: Kam je umístit?

K ohřevu vody a potažmo také k vytápění interiéru domácnosti mnozí z vás používají plynový kotel. Při jeho pořízení je důležité dbát na odbornou instalaci, napojení na odvod spalin a také na správné umístění. Špatně umístěný plynový kotel může způsobit hodně neplechy a zároveň se také sníží jeho úči…


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc ne


Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Také už Vás nudí a otravuje chodit neustále na masáže a do sauny či vířivky do veřejných lázní a wellness center? Není se čemu divit, v těchto zařízeních nikdy nebudete mít takové soukromí jako doma. Pokud však máte dostatek financí a vhodné prostory přímo ve Vašem domě či bytě, pak si můžete pořídi…

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…